Home / Аналітичні огляди гривні / 28-29 гривень за долар США здаються нам оптимістичним варіантом.

28-29 гривень за долар США здаються нам оптимістичним варіантом.

В той час, як по всьому світу країни вже сьогодні починають боротись з економічними наслідками пандемії, в Україні про це ще навіть не думають. Про те, чим це закінчиться для гривні в перспективі ми і поговоримо в сьогоднішньому огляді.

Долар по 27,5

Долар по 27,5

На минулому тижні нарешті відбулося те, що ми прогнозували ще місяць тому: гривня посипалась. З технічної точки зору закриття тижня вище 26 не віщує нічого доброго гривні в перспективі. Фундаментальний фон не лише залишається максимально негативним для гривні, але ще і має тенденцію до погіршення.

Паніка на світових фінансових ринках

На тижні, що минув, епідемію коронавірусу було офіційно визнано пандемією. Це стало останньою краплею для знервованих інвесторів і на світових фінансових ринках розпочалась паніка. Найкраще емоційний стан інвесторів ілюструє наш улюблений Індекс VIX (Індекс Страху). На минулому тижні він сягнув максимальної з 2008 року відмітки (див рис нижче). Тобто зараз все настільки погано, наскільки було під час розпалу глобальної фінансової кризи 2007-2009 років.

Індекс Страху

В результаті інвестори масово бігли з ризикових активів, а попит на ринку державних облігацій розвинених країн, навпаки, був підвищений.

По всьому світі країни приймають екстрені заходи з підтримки економіки. Зокрема Німеччина планує виділити більше $500 млрд (15% ВВП країни!) на підтримку економіки. ФРС радикально збільшує обсяги операцій РЕПО ($1,5 трлн). ЄЦБ розширяє програму кількісного пом’якшення. Банк Англії терміново знизив ставку. Трамп обіцяє підтримку економіці та податкові канікули.

І лише в Україні ніхто не переймається такими дрібницями як економіка та проблемами, що неминуче прийдуть якщо не через тиждень, так через місяць.

В України нема свого міністра економіки, МВФ відвернувся (скоріш за все тимчасово, але показово).

То що ж буде з гривнею?

В поточних умовах розраховувати на підвищений попит на ОВДП з боку нерезидентів більш ніж наївно. А навпаки, коли заспокоїться ситуація на світових ринках, ізнозмені інвестори матимуть час на розбір ситуації в Україні і деякі з них почнуть виводити свої інвестиції з ОВДП.

Перекази заробітчан теж різко знизяться. Населення ж, навпаки, генеруватиме попит на долари. В таких мовах гривні нічого не залишається як падати.

І якщо комусь здається, що зниження гривні за тиждень з 25 до 26 це все, то у нас погані новини. Падати ще є куди і іншого виходу у гривні немає. Питання лише в часі. Масштаби падіння просто зараз передбачити важно, але 28-29 гривень за долар США здаються нам оптимістичним варіантом.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook та отримуйте свіжі новини по гривні

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …