Home / Аналітичні огляди гривні / 33 нещастя української гривні

33 нещастя української гривні

Україна – це глибока периферія світових фінансів. А зараз на фінансових ринках штормить. Тож всім все ще не до гривні. Але знову зауважимо, що рано чи пізно дійдуть і до неї і тоді їй пригадають усе. Про це та інший негатив навколо національної валюти України в нашому виписку.

графік української гривні

Аналіз минулої рекомендації та подій тижня, що минув

Традиційно почнемо огляд з аналізу прогнозу на тиждень, що минув. Ми очікували на зниження гривні та рекомендували купляти долар. Підстав для розпродажів гривні вистачало, починаючи від першого випадку захворювання на коронавірус в Україні, закінчуючи відставкою Уряду. Але гривня змогла втриматись.

Початок глобальної боротьби з епідемією

Епідемія коронавируса продовжувала вщухати в Китаї та, навпаки, розповсюджуватись по світу.

В результаті країни G7 провели телеконференцію, де виразили готовність боротись з епідемією та її економічними наслідками. ФРС США екстрено та позачергово знизили ставку в США на 0,5%. Ставку знизили також і ряд інших Центробанків, включаючи Канаду, Австралію тощо.

Сказати, що це призвело до різкого зростання оптимізму не можна. Рівень занепокоєння залишився великим, що наводить на думки про те, що монетарні стимули вже вичерпали свій потенціал.

Таким чином зовнішній фон залишається для гривні несприятливим та є однією з основних загроз. А після того, як Саудівська Аравія відкрила ящик Пандори і спровокувала падіння нафти на 30% та загально світову паніку, ситуація взагалі виглядає однозначною.

Відставка Кабінету Міністрів та її наслідки

На тижні, що минув, відбулась відставка Кабінету Міністрів України. Назвати цю подією позитивом аж ніяк не можна. Скоріше це спроба знайти крайнього в провалах нової влади. Навіть скажемо більше, це спроба не лише найти крайнього в поточних проблемах, але і призначити нового крайнього в проблемах, що насуваються.

Схоже, що про швидкі та рішучі реформи можна забути. Оскільки базова теза нового прем’єра – не довести країну до кризи – це за великим рахунком вирок. Ми не збираємось розвиватись, а будемо виживати. Динаміка ВВП в січні місяці лише підтверджує цю тезу: в січні знизився на 0,5% вперше з 2016 (!) року (див рис нижче).

нещастя української гривні

Подальша співпраця з МВФ під питанням.

Новий прем’єр вже відзначив, що в проблемах економіки винне укріплення гривні в 2019 році, тож можна очікувати зростання тиску на НБУ з метою девальвації гривні.

Відставка генпрокурора – ще один цвях в домовину реформ.

В результаті аналітики Morgan Stanley вже порекомендували інвесторам позбавлятись єврооблігацій України. Фактично вони поставили хрест на Україні як на перспективному ринку.

Якщо інвестори дійсно вирішать відвернутись від України, можна забути в принципі про будь-яке зростання гривні, оскільки попит на неї генерувати буде нікому.

Наші очікування щодо гривні від поточного тижня

Наші очікування без змін фундаментальна картина максимально негативна для гривні. Поява першого офіційно зареєстрованого випадку захворювання на коронавірус лише погіршує і без того печальні перспективи гривні. Тож в майбутньому ми очкуємо на значне зниження гривні.  

Девальвація національної валюти здається нам неминучою.  Таким чином, ми очікуємо падіння курсу гривні в найближчому майбутньому. Тож покупка доларів просто зараз може бути єдиним шансом врятуватись від неминучої девальвації UAH. Яким буде курс: 27, 30 чи вище сказати зараз важко, але сумнівів в зниженні гривні в перспективі у нас немає.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook та отримуйте свіжі новини по гривні

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …