Home / Аналітичні огляди гривні / Березень, гривня, вибори

Березень, гривня, вибори

Березень, гривня, вибори

Поточна ситуація в гривні

Півтори місяці минуло з моменту останнього нашого огляду по гривні. Не без задоволення відзначимо, що наші прогнози «укріплення гривні та зниження пари USDUAH до рівня підтримки 26,20» відпрацювали майже на 100%.

В той же час поточні ціни пари USDUAH знову здаються дуже цікавими з точки зору продажів пари. Мається на увазі спроба закріпитись вище лінії супротиву 27,20. Поки що спроба невдала, тому з позиції технічного аналізу є підстави очікувати на зниження USDUAH найближчим часом. В той же час, якщо покупці зможуть закріпитись вище 27,20, перед парою відкривається дорога до зростання мінімум до 27,90, а можливо навіть і до 28,20 найближчим часом.

Для того, щоб визначити, який сценарій є найбільш вірогідним, необхідно подивитись на фундаментальний фон.

Фундаментальна картина в березні

Почнемо з того, що найгірший «сезон» для гривні вже майже позаду. Відповідно сезонний тиск з негативного фактору може стати фактором позитивним для гривні. Ще одним позитивом для гривні став профіцит торгового балансу України (в січня експорт перевищив імпорт на 20,9 млн дол).

Що стосується ситуації на світових товарних ринках, то її можна охарактеризувати як нейтральну. Ціни продовжують консолідуватись на рівні 80-82 (Bloomberg Commodity Index). Втім очікування в цілому позитивні, оскільки торгові перемовини між США і Китаєм близькі до успішного завершення. Це має сприяти активізації попиту на світових товарних ринках.

Щодо потенційного негативу для гривні та економіки України в цілому варто відзначити можливу відмову Росії від транзиту газу територією України, що може призвести до втрати 2 мільярдів доларів надходжень від плати за транзит.

Гривня і вибори

Втім головним фактором невизначеності для гривні залишаються підсумки виборів Президента. Очевидно, що перший тур не назве ім’я нового Президента, втім навіть його підсумки залишаються неочевидними.

На нашу думку, будь-який результат, окрім перемоги Порошенка, буде негативним фактором впливу на гривню, оскільки несе в собі невизначеність та різке зростання ризиків для економіки України в цілому.

Тож навряд чи варто очікувати на значне укріплення гривні, оскільки невизначеність скоріш за все буде на високому рівні.

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …