Home / Аналітичні огляди гривні / Чому зміцнилась гривня?

Чому зміцнилась гривня?

Гривня продовжила зміцнення, незважаючи на деяку політичну нестабільність. Це каже про те, що люди нарешті не панікують з найменшого запропонованого приводу. Тепер виникає питання,чи надовго це зміцнення?

Причини зміцнення гривні

Справа в тому, що збільшення інвестицій нерезидентів у гривнєві ОВДП забезпечило чисте надходження капіталу в державний сектор. У лютому цей потік підсилився і на фоні збільшення валютної виручки від експортерів та збереження сприятливої ситуації на світових ринках позитивно вплинув на курс гривні.

Крім того, НБУ вирішив з 2 березня 2018 року підвищити облікову ставку до 17% річних. Це вже четверте підряд підвищення, що викликане відсутністю послаблення інфляційних ризиків и спрямоване на скорочення споживчої інфляції до цільового рівня в середньостроковій перспективі. Простіше кажучи, інфляція вийшла за межі прогнозів, а НБУ намагається її приборкати.Також на зміцнення гривні вплинуло зниження доллару на світових валютних ринках.

Як наслідок, національна валюта виправдала наші попередні прогнози й досягла на міжбанку позначки 26.80. 

Справа в тому, що інфляційні ризики, про які говорить Нацбанк, все ще є актуальними. Серед них:

– високий ступінь вразливості економіки України через те, що терміни отримання чергового траншу допомоги від МВФ постійно відкладаються;                 

– підвищені інфляційні очікування;

– істотні темпи зростання споживацького попиту. 

Крім того, долар на міжнародному валютному ринку призупинив падіння. До речі, фундаментальна картина у долара не сприяє довгим зниженням. Отже цей фактор підтримки гривні може носити дуже короткостроковий характер.

Так чого ж очікувати від гривні? Вона почне слабшати, і її зниження по відношенню до долара може продовжитись в район 28.10. Але це буде проходити досить поступово. В цілому ж, у найближчій перспективі гривня може підійти до позначки 27.15-27.20

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …