Home / Аналітичні огляди гривні / Чи стабілізується гривня?

Чи стабілізується гривня?

Гривня змусила похвилюватися. Спричинила безліч апокаліптичних прогнозів та спекуляцій, після чого спокійно почала дорожчати. Власне, як ми й передбачали.

Чому курс гривні стабільний?

Як вже було сказано раніше, зниження гривні у грудні-січні – це традиційне явище. Інше питання, що гривня здешевшала більше, ніж очікувалося, але до обвалу справа не дійшла. Зараз все повертається до звичних цифр, і гривня вже на рівні листопада минулого року. 

Зміцненню курсу національної валюти сприяло збільшення надходжень валюти від нерезидентів, які беруть участь в аукціонах Міністерства фінансів по розміщенню ОВДП у гривні. За даними НБУ, з початку року обсяг гривневих ОВДП у портфелі нерезидентів зріс більше, ніж удвічі – з 5.1 млрд грн до 12 млрд грн.

Крім того, зростає пропозиція валюти з боку аграрних підприємств після її сезонного скорочення в січні. Також зберігається сприятлива зовнішня кон’юнктура для металургійної галузі.

Згідно останніх даних, зростання ВВП України в 2017 році становило 2,2%. Цк відбулося завдяки високій активності споживачів, активним процесам будівництва й розширенню присутності на ринках ЄС. Експорт в минулому році зріс на 16%. Щоправда. Не радують показники інфляції, яка зростала швидше, ніж очікували, через зростання цін на сировину та енергоносії. Тут на допомогу приходить Нацбанк з підвищенням ставок. Нагадаємо, що крім іншого, підвищення ставок призводить до зміцнення валюти.

Більш того, в Україні продовжила роботу технічна місія МВФ. Метою роботи місії є обговорення практичних питань. Пов’язаних з продовженням програми розширеного фінансування (EFF). Керівник місії в Україні Рон Ван Роден повідомив про необхідність початку приватизації держпідприємств для залучення інвестицій в українську економіку та боротьби з корупцією.

Безумовно, зараз розпочнуться спекуляції та різноманітні інформаційні вкиди на тему МВФ та його вимог. Але в даному випадку собаки брешуть – караван іде. Реформи продовжаться, хоча їхні темпи будуть дещо не рівні. Гривня в найближчому майбутньому стабілізується в діапазоні 1.2680-1.2780.                     

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …