Home / Аналітика світових ринків / Чи варто очікувати на сюрпризи від ЄЦБ та що робити з євро?

Чи варто очікувати на сюрпризи від ЄЦБ та що робити з євро?

Ситуація з євро напередодні засідання ЄЦБ
Ситуація з євро напередодні засідання ЄЦБ

Ситуація з євро напередодні засідання ЄЦБ

Євро напередодні оголошення підсумків засідання ЄЦБ виглядає відносно непогано. В парі з доларом єдина європейська валюта змогла закріпитись вище 1,1200, що формально відкриває їй дорогу для подальшого зростання до 1,1450.

Що стосується фундаментального фону, то його можна охарактеризувати як неоднозначний. З одного боку маємо перемогу прихильників Єдиної Європи на парламентських виборах в ЄС. З іншого – економічні показники продовжують бажати кращого. Крім того ЄС виступає в якості потенційної наступної мішені США в торгових війнах. Тобто ризиків більш ніж достатньо. 

Чи варто очікувати сюрпризи від ЄЦБ

Тож чи варто очікувати в таких умовах на сюрпризи від ЄЦБ? Якщо коротко, то ні. Тобто ми не очікуємо жодних змін в параметрах монетарної політики. Але є значна імовірність перегляду прогнозів економічних показників в Єврозоні. Справа в тому, що змінився головний економіст ЄЦБ (тепер посаду обіймає Філіп Лейн) і першим його завданням стане підготовка оновлених прогнозів по економічному розвитку Єврозони. Зважаючи на активізацію торгових війн та постійні перегляди з боку МВФ прогнозів темпів зростання світової економіки в бік пониження, є висока ймовірність песимістичних оцінок з боку нового головного економіста ЄЦБ. 

Відповідно очікувати на агресивну риторику з боку Центробанку не варто. Особливо якщо поглянути на вчорашні інфляційні дані по Єврозоні, які вийшли нижчі за прогнозні. Нагадаємо, незважаючи на ультрам’яку монетарну політику інфляція в Єврозоні все ще значно нижча за таргети ЄЦБ.

Що стосується очікувань ринків, то інвестори чекають на натяки щодо можливого розширення переліку монетарних стимулів.

Тобто ми не бачимо причин для позитиву для євро за підсумками засідання ЄЦБ, радше варто розраховувати на протилежний ефект.

Торговий план по роботі з євро

Незважаючи на наші песимістичні очікування підсумків засідання ЄЦБ, продавати пару EURUSD від будь-яких точок ми все ж таки не радили. Доки пара вище 1,1200 бики більш менш контролюють ситуацію. Тому ми пропонуємо наступний план дій.   

Зростання пари використовуємо для її продажів. Оптимальними точками для входу є діапазон 1,1260-1,1270. Стопи при цьому розміщуємо вище 1,1295, а профіти – біля 1,1200. Наступний раунд продаж починаємо вище 1,1320. Стопи при цьому ставимо вище 1,1360, а профіти знову ставимо біля 1,1200.

Якщо ж пара зможе закріпитись нижче 1,1200, то варто ставати по ходу руху, тобто продавати її нижче цієї відмітки. Стопи в такому випадку розміщуємо вище 1,1220 (страхуємось на випадок хибного пробою), а профіти – біля 1,1130.   

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …