Home / Аналітичні огляди гривні / COVID-19 шириться світом: гривня в небезпеці?

COVID-19 шириться світом: гривня в небезпеці?

Гривня та COVID-19

В цьому огляді ми проаналізували на скільки гривня готова до можливої появи вірусу COVID-19 на теренах України.

Харарі Ювал Ной «Homo Deus. За лаштунками майбутнього»

Перш ніж переходити до викладу основного матеріалу, дозволимо собі одну цитату з книги Харарі «Homo Deus. За лаштунками майбутнього»:

«Іспанська мала флотилія 5 березня 1520 року відпливла з острова Куба до Мексики. Кораблі несли 900 іспанських солдатів разом із кіньми, вогнепальною зброєю й кількома африканськими рабами. Один із цих рабів, Франціско де Еґуя, ніс на собі смертельний вантаж. Франціско не знав про це, однак десь серед трильйонів клітин його тіла тихо цокала біологічна бомба з годинниковим механізмом — вірус натуральної віспи.

Коли Франціско висадився в Мексиці, цей вірус почав експоненційно розмножуватися в його тілі, покриваючи шкіру виразками зі страшною швидкістю. Франціско у лихоманці поклали в ліжко в будинку місцевої родини в місті Чемпоаллан. Він інфікував членів цієї родини, а вони — своїх сусідів. Протягом десяти днів Чемпоаллан перетворився на цвинтар…Десятки тисяч тіл гнили на вулицях, і ніхто не хотів підходити до них, щоб поховати. Цілі родини вимирали протягом кількох днів, відтак влада розпорядилася, аби на їхні тіла обвалювали будинки. У деяких поселеннях вимерла половина населення.…Зрештою вимерло до 90 % усіх місцевих жителів».

Читайте також:

Епідемія шириться світом

Здавалося б Харарі пише про речі, які були століття тому і які не можливі в сучасному світі. Але ситуація, що склалася в Південній Кореї на минулому тижні це спростовує. Майже щодня кількість нових виявлених випадків захворювання на COVID-19 подвоювалась (!).

А історія дуже проста. Все було добре до того моменту, як службу в церкві не відвідала 65-річна жінка, інфікована коронавірусом. Крім неї на службі були присутні ще 1000 осіб. В результаті 31 інфікована особа на початок минулого тижня перетворилась на 600+ (!) під його кінець і ситуація продовжує розвиватись.

В Японії також різко зросла кількість захворюваних на коронавірус і були зафіксовані перші смертельні випадки.

Коронавірус (COVID-19), Україна, Нові Санжари і гривня

На тижні, що минув в Україну повернулись громадяни, що були евакуйовані з Уханю (епіцентру епідемії). Приклад Південної Кореї показав, що достатньо однієї особи в людному місці, і епідемія починає розвиватись по експоненті. Як реагує курс національної валюти на це? Пропонуємо подивитись на динаміку корейського вона на тижні, що минув (див рис нижче).

Гривня та COVID-19

Нові Санжари показали, що Україна виглядає абсолютно не готовою до цивілізованої боротьби з коронавірусом – достатньо пригадати як «зустрічали» місцеві жителі автобуси з евакуйованими українцями.

Наші очікування від поточного тижня

Від поточного тижня ми не чекаємо нічого позитивного для гривні. Якщо епідемія бодай торкнеться України, гривня не витримає і полетить вниз. Таким чином базовий сценарій минулого тижня ми змінюємо на більш песимістичний: закріплення пари вище 25 і коливання в діапазоні 25,00-26,00 (План А). Якщо ризики не реалізуються, то коливання пари USDUAH в діапазоні 24,10-25,00 буде найбільш імовірним розвитком подій (План Б).

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …