Home / Аналітичні огляди гривні / Цільовий орієнтир: 30 гривень за долар

Цільовий орієнтир: 30 гривень за долар

Гривня: підсумки жовтня
Гривня: підсумки жовтня

Жовтень для гривні, можна сказати, став дзеркальним відображенням вересня: валютна пара долар/гривня досить комфортно почувала себе в діапазоні 27,90-28,30.

Поточній рівновазі гривні сприяють переважно фактори внутрішнього характеру. З одного боку, нові домовленості з МФВ та нова програма фінансування – безумовно (загальний обсяг програми складає $3,9 млрд) позитивний знак для гривні, не забуваємо також про вибори Президента – на жаль, Україна ще не переросла популізм як основний інструмент передвиборчої компанії, тож влада намагатиметься зробити все, аби утримати курс гривні (на користь цього говорить факт того, що Нацбанк все частіше з’являється на валютному ринку з інтервенціяим). З іншого боку, сезонний дизбаланс на валютному ринку на користь зростання попиту на долар проти гривні і зменшення пропозиції долару на ринку, що звичайно, негативно впливає на курс долар/гривня.

Рівновага ця досить крихка, тож розслаблятись не варто.

Зовнішній фундаментальний фон для гривні

На світових фінансових ринках неспокійно. Перегляд прогнозів зростання світової економіки з боку МВФ є зайвим підтвердженням цього (нагадаємо прогнози були знижені з 3,9% до 3,7%). Ну а чергове підтвердження ринки отримали у вигляді даних по ВВП Китаю, які продемонстрували мінімальний за останні 10 років темп зростання. 

Тема торгових війн продовжує залишатись актуальною. Ціни на нафту все ще дуже високі. В той час як Товарний Індекс Блумберг протягом жовтня демонстрував стійке зниження.

Тож жодного позитиву для гривні з точки зору зовнішнього фундаментального фону – немає. Єдине, що рятує гривню – низький рівень розвитку фінансового ринку і, як наслідок, досить високий імунітет фінансової системи України до ефектів фінансового зараження.

Наша позиція по гривні

За місяць, що минув, наша позиція по гривні не змінилась: ми продовжуємо рекомендувати шукати точки для продажу гривні і відповідно очікуємо зростання пари USDUAH. Цільовий орієнтир по парі теж без змін: 30 гривень за долар.

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …