Home / Аналітика світових ринків / Дані по НФП можуть визначити рішення ФРС

Дані по НФП можуть визначити рішення ФРС

Дані по НФП

Про надважливість поточної статистики по ринку праці США

Індекс Долара на цьому тижні впритул наблизився до відмітки 100. Це максимальні для нього відмітки за останні півтори роки. До екстремумів, яких валютний ринок не бачив ще з 2003 року, залишилось не так вже і багато. Тож виникає закономірне питання: чи є підстави для такого зростання долара?

На нашу думку, скоріше ні. Але багато в чому ситуація буде залежати від рішення FOMC ФРС щодо облікової ставки в США. Чергове засідання відбудеться менше ніж за два тижні. Поки що 100% трейдерів вважають, що ставку буде знижено мінімум на 0,25% (див рис нижче).

FOMC ФРС

Що стосується позиції ФРС, то вони вже неодноразово зауважували, що їх рішення залежатиме від економічних даних. Оскільки статистика по ринку праці є первинним індикатором стану економіки для Центробанку США, поточні дані стануть визначальними як для ФРС, так і для долара.

Зауважимо, що слабкі дані не лише дадуть сигнал ринкам щодо погіршення економічного стану в країні, але і будуть сигналом для ФРС знижувати ставку. Тобто долар перебуватиме під подвійним тиском.

Дані по НФП: наші очікування

В п’ятницю на нас очікує блок статистичних даних, що включає в себе наступні показники:

Час  USAСтатистичні дані  ПопереднєПрогноз
15:30 USAКількість нових робочих місць, створених поза сільським господарством так звані NFP (серпень)  164K 159
15:30USAСередня погодинна зарплата (м/м) (серпень) 0.3 % 0.3 %
15:30USAРівень безробіття (серпень) 3.7 % 3.7 %

Наші очікування виключно негативні. Це пов’язано як з останніми економічними даними по економіці США, так і тією тенденцією, що наразі сформувалась в динаміці НФП.

Нагадаємо, що дані по ВВП США за другий квартал вийшли значно гірші за темпи зростання в першому кварталі і до того ж були переглянуті у бік зниження. А останні дані по діловій активності в США свідчать про її зниження. Зокрема Індекс ISM у виробничій сфері в серпні вийшов значно грішне за прогнози (49.1 при прогнозі 51,3), а головне нижче 50, що вказує на зниженні рівня ділової активності у виробничій сфері США. Очікувати на такому фоні покращення стану ринку праці ми вважаємо занадто оптимістичним.

Що стосується динаміки НФП останнім часом, то вона демонструє виражений низхідний тренд (див рис нижче).

динаміка НФП

Що робити з доларом?

Ми вважаємо поточні ціни долара на тлі наших очікувань слабких даних просто подарунком долі. Тож рекомендуємо активно продавати долар США. Робити це можна майже по всьому спектру валютного ринку, починаючи з японської ієни, закінчуючи британським фунтом та євро.

Більш консервативним трейдерам ми традиційно рекомендуємо торгівлю на новинах. Оскільки дані дуже важливі і ринки надчутливі до них саме зараз, очевидно, що реакція буде досить сильною. Тож можна не ризикувати і не намагатись вгадати напрям руху ціни, а перед самим виходом новин (десь за 1-2 хвилини) виставити відкладені ордери типу stop на покупку та продаж, наприклад, в парі EURUSD. Ордери виставляємо на відстані 15-20 пунктів від поточної на той момент ціни. А далі просто чекаємо. Якщо дані виходять позитивні для долара (+200К і вище), скоріш за все буде виконаний ордер sell stop в парі EURUSD. Тобто ваша пастка спрацюває і далі лише питання терпіння та часу. Аналогічно, але для ордеру buy stop і ситуації зі слабкими даними.

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …