Home / Аналітика світових ринків / Дані по НФП: остання надія продавців долара

Дані по НФП: остання надія продавців долара

ндекс Долара вчора зміг закріпитись вище верхньої межі свого середньострокового діапазону
Індекс Долара вчора зміг закріпитись вище верхньої межі свого середньострокового діапазону

Підсумки засідання FOMC та реакція долара

Індекс Долара вчора зміг закріпитись вище верхньої межі свого середньострокового діапазону. Це дуже сильний сигнал на користь подальшого зростання долара. У будь-якій іншій ситуації ми би рекомендували його покупки, але не цього разу.

Справа в тому, що вчора ФРС не підвищила ставку, що мало б логічними наслідком зростання долара. Вчора на засіданні Комітету по операціях на відкритому ринку ставку було знижено на 0,25% (!). Тобто відбулась класична ведмежа дія Центробанку по відношенню до національної валюти. 

Чому ж тоді долар зріс? Ринки очікували повноцінного розвороту вектору монетарної політики. Натомість ФРС заявили, що мова не йдеться про старт циклу знижень ставки, а лише про поточну реакцію на зміни в економічному середовищу США та світу та спробу протидіяти негативним наслідкам торгових війн.

З цієї точки зору реакція ринків може сприйматись як логічна. Але факти залишаються фактами – ставку знижено, а програму скорочення балансу ФРС припинено достроково. Тобто факти говорять проти долара. Тож ми ніяк не можемо рекомендувати його покупки в таких умовах.

Дані по НФП: наші очікування 

В п’ятницю на нас очікує блок статистичних даних, що включає в себе наступні показники:

nfp
nfp

Ці дані в поточних умовах є надважливими. ФРС прямим текстом заявили, що подальші дії Центробанку залежатимуть від економічних даних. А ринок праці традиційно виступає ключовим орієнтиром для Центробанку США. Тож будь яка слабкість ринку праці буде сигналом, що уже в вересні ФРС може знизити ставку знову. І навпаки сильні дані дадуть ринкам зрозуміти, що вони вірно оцінили ситуацію і зниження ставки в середу було скоріше виключенням, аніж правилом.  

Які наші очікування? Цього разу ми будемо досить обережні в своїх прогнозах. Справа в тому, що дані по ADP вийшли майже повністю і відповідності з очікуваннями ринків. Тож прогнозні цифри по НФП виглядають достатньо реалістичне. Тим не менш загальний вектор розвитку економіки США та світу чітко вказує на гальмування процесів. Тож ми не здивуємось, якщо дані вийдуть гірші за прогнози. Хоча і сам прогноз є нижчим за середні значення НФП. Що прямо вказує на негативні процеси в економіці США.

Що робити з доларом?

Поточна ситуація в доларі досить неоднозначна. Технічно його потрібно купляти. З позиції фундаментального аналізу все не так однозначно. Тож наша позиція наступна: якщо ви агресивний трейдер, що готовий ризикнути – можна спробувати продавати долар просто зараз.

Більш консервативним трейдерам ми би рекомендували торгівлю на новинах. Оскільки дані дуже важливі і ринки надчутливі до них саме зараз, очевидно, що реакція буде досить сильною. Тож можна не ризикувати і не намагатись вгадати напрям руху ціни, а перед самим виходом новин (десь за 1-2 хвилини) виставити відкладені ордери типу stop на покупку та продаж, наприклад, в парі EURUSD. Ордери виставляємо на відстані 15-20 пунктів від поточної на той момент ціни. А далі просто чекаємо. Якщо дані виходять позитивні для долара (+200К і вище), скоріш за все буде виконаний ордер sell stop в парі EURUSD. Тобто ваша пастка спрацювала і далі лише питання терпіння та часу. Аналогічно, але для ордеру buy stop і ситуації зі слабкими даними. 

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …