На минулому тижні щось почало змінюватись в поведінці фінансових ринків. Різкий стрибок рівня страху в п’ятницю (див рис нижче) спровокував класичне для такої події загальне ралі, в рамках якого інвестори буквально тікали з ризикових активів. Відповідно сипалися фондові ринки і ринок криптовалют, знижувалися товарні ринки, а ось долар, навпаки, відчував себе цілком комфортно.

Про глобальний позитив і аномальну реакцію
На минулому тижні відбулося дві події, що в контексті поведінки фінансових ринків в 2020 році мали спричинити різке зростання попиту на ризикові активи.
У четвер Байден оголосив своє бачення нового пакету стимулів для економіки США. Плановий розмір допомоги склав $ 1.9 трлн. У той же день глава ФРС Джером Пауелл підтвердив, що в доступному для огляду майбутньому посилювати монетарну політику в США не будуть і взагалі рік стане роком швидкого економічного відновлення.
В 2020 році такі новини спровокували б ралі в ризикових активах. Але натомість відбулося протилежне ралі – в активах-сховищах, зокрема в доларі США.
Класичний розворотний паттерн пророкує долару зростання
В підсумку на денному графіку долара близький до формування класичний розворотний паттерн: перевернута голова-плечі (див рис нижче).

Якщо Індекс Долара зможе закріпитись вище 91, йому відкривається пряма дорога для зростання в зону 93-94.
Ідея і торговий план
Ідея поточного тижня – покупки долара. При чому робити це можна по всьому спектрові валютного ринку, починаючи від євро та фунта, закінчуючи канадським та австралійським доларом. Наш фаворит – британський фунт, починати продавати який можна просто від поточних цін з додаванням біля 1,3690 і мінімальними профітами біля 1,3350. Стопи розміщуємо вище 1,3750.