Home / Аналітика світових ринків / Допомога ЄС, друкарський верстат в Британії та ще декілька причин купувати EURGBP

Допомога ЄС, друкарський верстат в Британії та ще декілька причин купувати EURGBP

Минулий тиждень був насиченим на події: країни ЄС домовились виділити 500 млрд євро допомоги економіці, Великобританія на тлі колапсу економічних показників та критичного епідеміологічного стану як засіб крайнього відчаю оголосила про намір друкувати гроші, щоб врятувати економіку. Все це в підсумку призвело до формування дуже перспективної позиції на валютному ринку: покупки пари EURGBP.

Про проблеми Великобританії

Останнім часом Великобританії відверто не щастить. Прем’єр-міністр Борис Джонсон майже тиждень провів в реанімацій, борючись за життя з коронавірусом. А сам тиждень відзначився рекордною кількістю загиблих від коронавірусу в країні та і кількість нових випадків захворювання під кінець тижня сягнула пікових значень.

Економіка Великобританії в результаті ризикує зазнати найбільших втрат не те що у порівнянні з глобальною фінансовою кризою, а взагалі в сучасній історії країни (див рис нижче).

А новини про те, що Банк Англії збирається запустити друкарський верстат і друкувати гроші на повну, щоб врятувати економіку, виглядають як ознаки крайнього відчаю. Історичний досвід підказує, що для національної валюти нічим добрим це не закінчиться.

Про локальний позитив з Єврозони

Минулий тиждень можна вважати умовно позитивним для євро з наступних позицій: епідемія в Італія та Іспанії явно пішла на спад, оскільки за останні пару тижнів кількість нових виявлених випадків там впала в середньому на 30%. А саме новини з епідеміологічного фронту на сьогодні є визначальними для економіки: навіть часткове розблокування локдауну – це ковток свіжого повітря для економічної системи.

Крім того після двох днів напружених перемовин в ЄС узгодили пакет заходів більш ніж на 500 млрд євро для боротьби з економічними наслідками пандемії коронавірусу. План передбачає, зокрема, страхові заходи для працівників підприємств на суму 100 млрд євро, виділення Європейським інвестиційним банком 200 млрд євро на підтримку компаній і кредитні лінії Європейського стабілізаційного механізму на суму до 240 млрд євро.

Торговий план для пари EURGBP

Як бачимо, зараз склались виключно сприятливі умови для продажів британського фунта, при чому найкращим кандидатом для цього просто зараз виглядає євро.

Виходячи з усього сказаного вище, враховуючи поточну технічну картину, нами пропонується наступний план по роботі за парою EURGBP на цьому тижні та найближчому майбутньому. Позиція середньострокова (тобто не на один день), але дуже перспективна з точки зору потенціалу заробітку (мова йдеться про 500+ пунктів).

Купуємо EURGBP від поточних цін. Якщо пара знизиться ще (до відмоток 0,86), розглядаємо це виключно як можливість додати до вже існуючих покупок. Останній раунд додавання робимо біля 0,83. Стопи розміщуємо нижче 0,8250. Профіти – біля 0,94.

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …