Другий пік замість другої хвилі

Головним приводом для занепокоєння на фінансових ринках після початку відкриття економік став страх «другої хвилі». Але по факту замість другої хвилі світ отримав другий пік пандемії. І далеко не факт, що це кращий варіант. Останні два тижні засвідчили, що пандемія в світовому масштабі вийшла на новий рівень за кількістю хворих. Епіцентр при цьому змістився з розвинених країн на країни, що розвиваються. Оскільки саме країни, що розвиваються є основними генераторами зростання попиту на сировину на світових ринках, для України та гривні це досить неприємна новина та негативний сигнал. Про це та інше в сьогоднішньому огляді.

Другий пік замість другої хвилі

Про другий пік

На минулому тижні був зафіксований абсолютний максимум по кількості нових хворих на коронавірус в світі (див рис нижче). А це означає, що пандемія продовжує розвиватись і поширюватись світом. Просто на зміну розвиненим країнам прийшли країни, що розвиваються.

Про другий пік

Світовим лідером по кількості нових випадків захворювання серед країн, що розвиваються, стала Бразилія, що змістила Росію з підсумкового другого місця в світовому антирейтингу. Щоденний приріст нових випадків захворювання в Бразилії на тижні, що минув, сягнув відмітки 30 000 (див рис нижче). 

що розвиваються, стала Бразилія

Про товарні ринки в поточних умовах

Такий розвиток подій вкрай деструктивний для товарних ринків, оскільки саме країни, що розвиваються (в першу чергу Китай та Індія) виступали основним генератором зростання попиту на сировину в світі. В Індії наразі спостерігається різке зростання кількості випадків захворювання на коронавірус, а Бразилія теж є вагомим генератором попиту на сировинних ринках. Таким чином, маємо вкрай несприятливу ситуацію для товарних ринків, які і без цього продовжують перебувати на дні (див рис нижче)

Про товарні ринки в поточних умовах

Про гривню

Продовження та потенційне поглиблення депресії на товарних ринках підвищують шанси на девальвацію гривні. Оптимізму не додають і прогнози Кабінету Міністрів України за підсумками функціонування економіки України в другому кварталі 2020 року. Зокрема очікується падіння виробництва і надання послуг в Україні у сфері туризму (-82%), освіти і культури (-70%), промисловості (-40%), торгівлі (-31%), професійних та адміністративних послуг (-27%) та вантажних і пасажирських перевезеннях (-24%).

Наша позиція щодо гривні та її майбутнього залишається незмінною: будь-яке укріплення гривні – це привід для її (гривні) продажів. Цілі по парі USDUAH без змін: 30 гривень за долар – це оптимістичний сценарій. 35 або навіть 40 за долар США – більш реалістичний за поточних негативних умов.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook та отримуйте свіжі новини по гривні




Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …