Home / Аналітика світових ринків / Економіка Японії в кроці від рецесії. Щось ієні не дає падати

Економіка Японії в кроці від рецесії. Щось ієні не дає падати

Аналіз нашої останньої рекомендації купувати ієну

В останньому огляді для пари USDJPY від 5 лютого ми рекомендували купувати японську ієну проти долару США, тобто продавати пару USDJPY. Параметри угоди були наступні: продажі біля 109-50-109,60, стопи вище 109,90, профіти біля 108,60.

Станом на сьогоднішній день угода себе не виправдала, оскільки була закрита за стопом. Незважаючи на те, що мотивація угоди в цілому була вірною (епідемія коронавірусу виявилась реальною, а неуявною загрозою для світової економіки), надмірний і багато в чому невмотивований над оптимізм на ринках призвів до зростання пари. Не останню роль в цьому зіграв долар США, який в 2020 році вже додав біля 3% (див рис нижче).

Незважаючи на взятий стоп-лосс, ми вважаємо, що продажі пари залишаються актуальними

Незважаючи на взятий стоп-лосс, ми вважаємо, що продажі пари залишаються актуальними, і позицію варто відновити про мотивацію цього нижче.

Епідемія проти макроекономічної статистики

На початку цього тижня були опубліковані дані по ВВП Японії. Саме на них ми чекали, перш ніж прийняти рішення про відновлення позиції на покупку ієни проти долара США.

Дані вийшли гірше нікуди: ВВП країни знизився на 1,6% (прогноз був зниження на 0,9%) в метриці кв/кв і на 6,3% (!) по відношенню до аналогічного кварталу минулого року (найгірший результат з 2014года). І хоча причини для такого провалу в цілому поважні – руйнівний тайфун і підвищення податків, картина від цього не стає менш обтяжливою.

Здавалося б як на тлі таких даних можна рекомендувати покупу ієни? Головним аргументом, що впевнив нас у безпечності угоди стала реакція валютного ринку на ці дані. А точніше її відсутність. Ринки просто проігнорували факт того, що третя за величиною економіка в світі перебуває в кроці від рецесії. Тож якщо ієну не розпродають, маючи настільки ідеальний привід, її покупки в безпеці.

Чому не стали розпродавати ієну? Тому що попит на активи-сховища в 2020 році стабільний і високий. Епідемія коронавірусу не вщухає. І хоча темпи її трохи знизились (біля 2000 нових випадків захворювання та 100 смертей щодня на цьому тижні), масштаби все одно залишаються загрозливими: більше 70000 підтверджених випадків хвороби та біля 1900 смертей загалом. 

В результаті економічна активність в Китаї різко знизилась. Що вже просто зараз деструктивно впливає як на фінансові ринки (ціни на нафту впали на 25%), так і на реальну економіку. Вчора, наприклад, стало відомо що компанія Apple не зможе виконати свій план по доходам. І це лише один з прикладів.

Побоювання інвесторів та цінові бульбашки на цілому ряду фінансових ринків створюють передумови для стабільного попиту на активи-сховища. Японська ієна традиційно вважається активом-сховищем на валютному ринку.

Торговий план по роботі з USDJPY

Зважаючи на те, що долар досяг екстремальних точок і далі зростати йому буде нелегко, з урахуванням підвищеного попиту на активи-сховища, ми пропонуємо відновити продажі пари USDJPY. Параметри угоди: продажі біля 110,10. При цьому стопи розміщуємо вище 110,40. Що стосується тейк-профітів, то розміщуємо їх біля 108,60. Таким чином співвідношення плановий профіт до ризиків складає 1:5, що є ознакою непоганої угоди.

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …