Home / Аналітичні огляди гривні / Епідемія коронавірусу, Давос та стабільна гривня

Епідемія коронавірусу, Давос та стабільна гривня

Основні події тижня, що минув

Найбагатші та найвпливовіші люди світу на минулому тижні зібралися в Давосі. Для України, втім, це не стало якимось проривом – ані інвестиційним, ані іміджевим. Тож в цьому плані гривні було «ані холодно, ані гаряче».

Значно більш цікаві та важливі події відбувались в Китаї. Епідемія нового смертельного коронавірусу вже унесла десятки життів, а десятки мільйонів громадян Китаю обмежені в пересуваннях. І все це відбувається під час Китайського Нового Року, коли мільйони туристів зазвичай відвідують Піднебесну. Але не цього року. Для економіки Китаю це означає мільярдні збитки вже просто зараз і не відомо, чим ще все це закінчиться.

Для гривні ці події є виключно важливими, оскільки вона (гривня) відноситься до ризикових активів, а її укріплення 2019 року – пряма заслуга підвищеного попиту на ОВДП з боку нерезидентів. Якщо інвестори вирішать триматись подалі від ризикових активів у зв’язку з такими подіями, то гривня залишиться без ключової фундаментальної підтримки.

Наші очікування від тижня, що попереду

В минулому огляді ми відзначали, що при інших рівних в якості базового діапазону коливань (плану А) ми розглядаємо коливання пари USDUAH в діапазоні 24,10-25,00. З можливим переходом до плану Б: коливання в діапазоні 23,20-24,10.

Цього тижня планом Б для нас буде не потенційне укріплення гривні з переходом в зону 23,20-24,10, а її зниження вище 25,00. При цьому план А поки що без змін, оскільки баланс сил на ринку зберігається: попит на ОВДП значно перевищує пропозицію, крім того єврооблігації Україна розмістила успішно знову ж таки з великим перевищенням попиту над пропозицією.

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …