Home / Аналітика світових ринків / EURGBP: травень стане місяцем початку відновлення економіки в ЄC

EURGBP: травень стане місяцем початку відновлення економіки в ЄC

Поточний тиждень – це тиждень очікувань і сподівань для континентальної Європи. Мова йдеться про початок виходу з локдаунів. В той же час прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон вважає, що його країна до цього ще не готова. Отже економіка Єврозони отримує фору. Очевидно, що в цій ситуації на валютному ринку євро в перспективі найближчого місяця виглядає краще за британський фунт. Тому покупки пари EURGBP продовжують залишатись актуальними і на цьому тижні.

Епідеміологічна ситуація в континентальній Європі

Епідеміологічна ситуація в континентальній Європі настільки покращилась, що країни все активніше готуються до повернення до нормального життя, в тому числі економічного. Німеччина, наприклад, демонструє вже п’ять тижнів поспіль зниження нових випадків захворювання на коронавірус (див рис нижче), тобто наміри відкритись вже на початку травня не виглядають чимось передчасним та надризиковим.

Епідеміологічна ситуація у Великобританії

Натомість епідеміологічна ситуація у Великобританії залишається стабільно важкою. Поки що немає жодної позитивної тенденції щодо покращення ситуації. Кількість нових випадків залишається біля максимальних відміток (див рис нижче), що унеможливлює зняття локдауну без надзначного ризику для життя британців.

Це розуміє і прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, який сам не так давно покинув палату інтенсивної терапії. Тож його заяви про продовження локдауну виглядають цілком закономірними.

Про економічну фору

Отже, травень стане місяцем початку відновлення економіки в Єврозоні і одночасно залишиться місяцем економічних анти-рекордів для Великобританії. Тобто протягом травня ми будемо отримувати позитивні сигнали для євро з боку основних макроекономічних показників і максимально негативні сигналі для фунта від економіки Британії. 

Таким чином, євро має 3-4 тижні економічної фори перед фунтом. На сьогодні це ще аж ніяк не інкорпоровано в ціні євро проти фунта. Відповідно маємо ще один чудовий привід для покупок пари EURGBP. 

Серед інших факторів негативного тиску є незавершені перемовини між ЄС та Великобританією щодо торгівельної угоди, а також провальні економічні дані з Великобританії. 

Торговий план для пари EURGBP

Як бачимо, покупки пари EURGBP залишаються актуальними. Нагадуємо торговий план по роботі з EURGBP на цьому тижні та в найближчому майбутньому. Позиція середньострокова (тобто не на один день), але дуже перспективна з точки зору потенціалу заробітку (мова йдеться про 500+ пунктів).

Купуємо EURGBP від поточних цін. Якщо пара знизиться ще (до відмоток 0,86), розглядаємо це виключно як можливість додати до вже існуючих покупок. Останній раунд додавання робимо біля 0,83. Стопи розміщуємо нижче 0,8250. Профіти – біля 0,94.

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …