Home / Аналітика світових ринків / EURUSD: технічна та фундаментальна картина на боці покупок, але є одне але

EURUSD: технічна та фундаментальна картина на боці покупок, але є одне але

На минулому тижні відбувся ряд важливих подій, що остаточно сформували висхідну картину в парі EURUSD. В технічному плані мова йдеться про укріплення пари вище 1,10, а також про взяття Індексом Долара важливого рівня підтримки 99 (після чого зниження – це базовий сценарій його цінової динаміки). В фундаментальному плані – подальше пом’якшення обмежень, пов’язаних з епідемією в Європі сприяє зростанню оптимізму на європейських ринках, а погроми в США, навпаки, тиснуть на долар. Тож покупки EURUSD на цьому тижні виглядять вкрай привабливо, але наближення до важливого рівня супротиву робить ситуацію не такою однозначною. Про це і поговоримо в сьогоднішньому огляді.

Тож покупки EURUSD на цьому тижні виглядять вкрай привабливо

Про технічну картину навколо пари EURUSD

Взяття в парі EURUSD рівня супротиву 1,10 на минулому тижні відкрило їй дорогу до зростання до наступного важливого рівня 1,1220. Якщо пара зможе закріпитись вище нього, то далі вже цілями зростання стануть відмітки біля 1,15. 

Але повернемось до поточної ситуації. Після взяття 1,10 різко активізувались трендові індикатори і наразі основні з них (ковзні середні, MACD, ADX) вказують на присутність в динаміці пари висхідного тренду. Тож маємо всі підстави для пошуку точок для покупок пари.

Додатковим аргументом на їх користь і ще один важливий момент. На минулому тижні Індекс Долара закріпився нижче важливої підтримки 99. Після цього низхідний тиск в його динаміці превалює. Нагадаємо, що суто арифметично зниження долара – це зростання пари EURUSD.

Про фундаментальну картину навколо пари EURUSD

Економіки Єврозони все активніше виходять з карантину. Іспанія вже збирається відкривати туристичний сезон та готує готелі і пляжі для тих, хто скучив за сонцем та паельєю. Європейська Комісія на минулому тижні рекомендувала створити фонд підтримки для країн ЄС, що постраждали від пандемії в розмірі 750 млрд євро. А буквально вчора Ангела Меркель запропонувала виділити ще 100 млрд євро на допомогу економіці Німеччини. 

При цьому в США відбуваються прямо протилежні процеси. Масові погроми в країні, пов’язані з вбивством поліцейськими чорношкірого громадянина, вже призвели до впровадження надзвичайного стану в ряді міст США, а Трамп навіть був змушений ховатися у підземному бункері. 

Важливим фактором підтримки євро на цьому тижні є оголошення підсумків засідання ЄЦБ. Як очікують експерти, ставку залишать без змін, а ось програму кількісного пом’якшення скоріш за все розширять ще на 500 млрд євро (див рис нижче). В поточних умовах це позитивний для євро сигнал, оскільки означає додаткові стимули для виходу економіки з кризи.

програму кількісного пом’якшення скоріш за все розширять ще на 500 млрд євро

Торговий план по роботі з EURUSD на цьому тижні

Виходячи з результатів проведеного аналізу покупки пари EURUSD є пріоритетом на цьому тижні. Покупки можна починати біля 1,1120. Але необхідно враховувати і той факт, що 1,1220 може виявитись важким випробуванням для пари. Тож на всі довгі позиції, що були відкриті нижче цієї межі, профіти варто ставити саме біля 1,1220. Якщо пара зможе закріпитись вище цієї відмітки, можна сміливо відновлювати покупки, оскільки потенціал зростання в такому випадку простягається аж до 1,1460. Для цього, наприклад, можна поставити відкладений ордер типу buy stop по ціні 1,1250.

Для тих, хто полюбляє ризикувати та йти проти ринку можемо порекомендувати продажі пари біля 1,1210, але з обов’язковими невеликими стопами (вище 1,1250). Профіти при цьому розміщуємо біля 1,1120.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook та отримуйте свіжі новини по гривні


Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …