Home / Аналітика світових ринків / GBPUSD: чекаємо на зміну ринкових настроїв

GBPUSD: чекаємо на зміну ринкових настроїв

Після того, як в кінці року Великобританія та ЄС в останній момент уклали торгову угоду, британський фунт продемонстрував непоганий висхідний спурт. Багато в чому цьому сприяла слабкість долара. На нашу думку, це все, на що пара GBPUSD здатна в поточних умовах, тож ми розраховуємо на зміну ринкових настроїв на цьому тижні і розворот висхідної тенденції.

висхідний спурт

Торгова угода між Великобританією та ЄС

Це був довгий і максимально неприємний для обох сторін процес. Він завершився умовною перемогою у вигляді торгової угоди між Великобританією та ЄС. Умовною тому, що даний договір стосується суто фізичних товарів, в той час як більшість економіки Британії генерується в сфері послуг. Не говорячи вже про інші наслідки Брекзіту як такого. Тож зростання фунта з одного боку на цій новині є логічним, але з іншого є короткостроковим.

Чому угода це ще далеко не все

Пандемія і локдауни завдали величезної шкоди економіки країни. Нагадаємо, другий квартал 2020 року став гіршим для економіки Великобританії за останні 300 (!) років. Лише за один квартал економіка країни втратила близько 20% (див рис нижче).

економіка країни втратила близько 20%

Спроби врятувати економіку призвели до того, що дефіцит державного бюджету радикально виріс і сягнув близько 300 млрд фунтів стерлінгів в 2020 році. Рекордні 55 мільярдів фунтів були взяті тільки в травні: це приблизно стільки ж, скільки планувалося за весь (!) 2020 рік.

Немає нічого дивного, що OECD вважає, що економіка Великобританії за підсумками 2020 року продемонструє гіршу серед розвинених країн світу динаміку і максимальні темпи падіння ВВП (понад 10%).

Про перспективи фунта та економіки Британії

Новий штам коронавіруса та різке погіршення пандемічної ситуації в країні (див рис нижче) по суті поставили хрест на надіях на швидке відновлення економіки. Джонсон вчора запровадив третій (!) загальнонаціональний локдаун і обмежувальні заходи стали ще більш жорсткими. Тобто є всі підстави очікувати на провал економіки в першому кварталі 2020 року.

хрест на надіях на швидке відновлення економіки

Торговий план по роботі з GBPUSD на цьому тижні

Виходячи з результатів проведеного аналізу продажі пари GBPUSD на цьому тижні є досить перспективною ідеєю. Продавати можна від поточних цін. Стопи ставимо вище 1,3720, а ось профіти рекомендуємо ставити досить амбіційні середньострокові біля 1,2800.

Check Also

Долар має шанси на зростання: купуємо пару USDCAD

Різке зростання доходності казначейських облігацій США змінює ландшафт фінансових ринків. Для долара, наприклад, це означає …