Home / Аналітика світових ринків / GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між країнами. В черговий раз перемовини завершились гучним нічим. А це означає, що імовірність «жорсткого» Брекзиту різко підвищилась. В п’ятницю ринки чекають дані по ВВП і промисловому виробництву Великобританії за квітень. Дані, очевидно, будуть провальними. На нашу думку, цього цілком достатньо, щоб сприймати поточне укріплення фунта проти долара як привід для продажів пари GBPUSD. Деталі читайте в нашому огляді.

В п’ятницю ринки чекають дані по ВВП і промисловому виробництву Великобританії за квітень

Черговий дипломатичний провал

На старті 2020 року у Великобританії була одна велика економічна нерозв’язана проблема – відсутність торгівельної угоди з ЄС. Потім почалась пандемія і виявилось, що є більш масштабніші проблеми. Тим не менш, небажання Великобританії зсунути дедлайн залишили торгові перемовини виключно важливим аспектом економічного буття країни.

На минулому тижні був черговий раунд перемовин між ЄС та Великобританією. Він закінчився в п’ятницю без жодного прориву. Представник ЄС Мішель Барньє повідомив, що «значного прогресу на цьому тижні немає», звинувативши Лондон у провалі перемовин.

Нагадаємо, що будь-яка угода повинна бути досягнута до 31 жовтня, щоб бути ратифікованою до кінця року. Тож привид «жорсткого» Брекзиту з кожним провальним тижнем перемовин стає все більш матеріальним. А це є фактором низхідного тиску на фунт.

Про макроекономічну статистику на цьому тижні

Часткове відкриття економіки Великобританії в червні сприяло зростанню оптимізму щодо майбутнього. Але справа в тому, що збиток вже завдано. Причому абсолютно безпрецедентний за своїми масштабами.

В п’ятницю будуть опубліковані дані по темпам зростання (в даному випадку, звичайно, падіння) ВВП та промислового виробництва за квітень. Експерти очікують зниження ВВП більш ніж на 18% (!), а промислового виробництва – на 15%. Таких темпів падіння економіка Британії не знала навіть під час розпалу глобальної фінансової кризи (див рис нижче).

Таких темпів падіння економіка Британії не знала навіть під час розпалу глобальної фінансової кризи

Тож це буде відмінним приводом нагадати ринкам та покупцям фунта, що радіти нема чому. 

Торговий план по роботі з GBPUSD на цьому тижні

Виходячи з результатів проведеного аналізу продажі пари GBPUSD на цьому тижні є досить перспективною ідеєю. Продавати можна від поточних цін. Стопи ставимо вище 1,29, а ось профіти рекомендуємо або не ставити і закривати позицію наприкінці п’ятниці, або виставити досить амбіційні середньострокові біля 1,2250 чи навіть 1,2100.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook та отримуйте свіжі новини по гривні

Check Also

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook та отримуйте свіжі новини по гривні

EURUSD: технічна та фундаментальна картина на боці покупок, але є одне але

На минулому тижні відбувся ряд важливих подій, що остаточно сформували висхідну картину в парі EURUSD. …