Home / Аналітика світових ринків / Готуємось до даних по Великобританії та купуємо фунт

Готуємось до даних по Великобританії та купуємо фунт

ми бачимо все більше ознак, що потенціал низхідного руху вичерпано
Ми бачимо все більше ознак, що потенціал низхідного руху вичерпано

Консолідація фунта на дні як сигнал для покупок

Минув вже майже місяць з часу останнього огляду по фунту. За цей час у Великобританії з’явився новий прем’єр-міністр. Як ми і попереджали, ним став Борис Джонсон. Нагадаємо, його позиція з приводу Брекзита досить агресивна – вихід за будь-яку ціну. Тож зниження фунта в кінці липня не можна назвати чимось неочікуваним та нелогічним.

Формально ситуація для фунта продовжує виглядати максимально погано. Втім, ми бачимо все більше ознак, що потенціал низхідного руху вичерпано. Відповідно покупки фунта стають лише перспективнішими. 

Про що йдеться мова? З точки зору технічного аналізу зона біля 1,21 виявилась місцем консолідації пари GBPUSD на дні. Зазвичай такі консолідації – це ознака майбутнього сильного руху. Єдине питання – його напрям.

Фундаментальний фон навколо фунта test

Після того, як на минулому тижні ФРС знизили ставку, а Банк Англії залишив параметри монетарної політики незмінними фунт здобув певну перевагу над доларом з точки зору диференціалу процентних ставок, принаймні з позиції динаміки його зміни. 

І хоча голова ФРС Джером Пауелл заявив, що не варто сприймати це зниження ставки в якості сигналу про старт циклу пом’якшення монетарної політики, все говорить про те, що в 2019 році ставка буде знижена і ще не один раз. А це дуже сильний сигнал на користь продажів долара. Найбільш перепроданим проти долара на сьогодні є якраз британський фунт. 

Що стосується стану справ навколо Брекзиту, то тут все складно. Але, не зважаючи на агресивну риторику з боку Джонсона щодо виходу без угоди, такий варіант йому навряд чи вдасться провести через Парламент. Тим більше, що за словами представника опозиційної Лейбористської партії Джона Ешфорта, вже у вересні британський парламент спробує запобігти варіанту «жорсткого» Брекзиту.

GBPUSD: торговий план

Наша позиція по фунту залишається незмінною – стратегічні покупки пари GBPUSD. Поточні ціни фунта – це спроба ринків дисконтуватись під «жорсткий» Брекзит, відповідно будь-який інший варіант розвитку подій призведе до різкого зростання курсу британської валюти. Проти долара ми бачимо потенціал зростання мінімум до 1,33. Що стосується більш короткострокових цілей, то цілком можна розраховувати на досягнення відмітки 1,25 чи навіть 1,2750 протягом тижня-двох.

Єдине застереження для тих, хто планує тактичні (короткострокові покупки) пари GBPUSD: в п’ятницю буде опубліковано багато важливої статистики по Великобританії включаючи дані по ВВП та промисловому виробництву. Тож певний елемент невизначеності для короткострокових позицій присутній. Що стосується довгострокових покупок, то ми не бачимо глобальних загроз з боку цих даних, оскільки в решті решт доля фунта вирішується на полях Брекзиту.

Тож план роботи з парою GBPUSD найближчим часом наступний: покупки від поточних цін зі стопами нижче 1,2080 та мінімальними профітами біля 1,2450.

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …