Home / Аналітика світових ринків / Готуємось до ФРС: наші очікування та торгові рекомендації

Готуємось до ФРС: наші очікування та торгові рекомендації

Інтрига навколо долара сягає свого піку на цьому тижні.
Інтрига навколо долара сягає свого піку на цьому тижні.

Долар напередодні оголошення підсумків засідання FOMC

Інтрига навколо долара сягає свого піку на цьому тижні. В середу ФРС може визначити його динаміку на місяці вперед. Крім того в п’ятницю буде опублікована статистика по ринку праці США, яка традиційно викликає підвищений інтерес з боку учасників валютного ринку. 

Наразі долар перебуває на диво в непоганій формі, впритул наблизившись до максимальних за останні пару років значень. На наш погляд, це трохи дивно і схоже на непогану можливість для заробітку, але про це трохи згодом.. 

Останній висхідний імпульс долар отримав за підсумками даних по ВВП США за другий квартал. Дані вийшли кращі за прогнози експертів: 2,1% при очікуваннях ринків цифри 1,8%. Втім, дана медаль має іншу сторону – темпи зростання ВВП в першому кварталі склали 3,1%. Тобто відносно попереднього кварталу маємо дуже сильний провал в динаміці економічного зростання. Тож ми трактуємо дані радше як негатив для долара. 

Чого очікувати від ФРС та що робити з доларомра 

Ринки одностайно налаштовані на зниження ставки ФРС. Єдине, в чому розділились думки трейдерів – на скільки знизять ставку. 79% вважає, що на 0,25%. А 21% трейдерів очікує зниження на 0,5% (див рис нижче).

21% трейдерів очікує зниження на 0,5%
21% трейдерів очікує зниження на 0,5%

Що це означає до для долара (принаймні в теорії)? Те, що долар отримує дуже потужний низхідний імпульс та має знижуватись на валютному ринку. Наприклад, коли ФРС вирішили знизити ставку в останній раз (цикл зниження ставок розпочався 18 вересня 2007 року, коли ставку було знижено на 0,5% і потім вона продовжувала агресивно знижуватись ще протягом року), долар одразу після цього сформував низхідний тренд, втративши протягом року біля 15% (!) своєї вартості (див рис нижче). 

ФРС вирішили знизити ставку
ФРС вирішили знизити ставку

Для долара відверто слабкі дані означають одне – зниження ціни. Вони можуть стати тією останньою краплею, що переповнить чашу терпіння ринків.

Торговий план по роботі з доларом

Отже, ринки впевнені в тому, що ставку в США знизять. Історія свідчить, що зниження ставки стає важким ударом для долара і призводить до формування низхідного тренду в його динаміці. Втім, наразі долар перебуває на максимальних відмітках. Маємо таке собі протиріччя. Саме в цьому протиріччі ми бачимо чудову можливість для заробітку.

Очевидно, що зниження ставки призведе до падіння долара. Ринки оцінюють ймовірність зниження ставки в середу в 100% (!). Тож пропонуємо скористатись нагодою, яку дає нам долар та агресивно продавати його, доки він пропонує такі привабливі ціни.

В першу чергу це можна робити проти євро, який наразі перебуває точнісінько на нижній межі свого середньострокового діапазону.

Тож купуємо EURUSD біля 1,1140. Стопи нижче 1,1100, профіти розміщуємо біля 1,1280. 

Перспективним виглядають також продажі пари USDJPY.

USDJPY: продаж від 108,60. Стопи розміщуємо вище 109. Профіти – мінімум 107, але цілком імовірним є досягнення відмітки 105,60. 

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …