Home / Аналітика світових ринків / Готуємось до НФП

Готуємось до НФП

mfp

Підсумки засідання FOMC та поточна ситуація в доларі

В середу Комітет по операціям на відкритому ринку ФРС США оголосив своє рішення щодо параметрів монетарної політики. Очікувано ставку залишили без змін. Що стосується коментарів, то ситуація була досить змішаною. З одного боку у Центробанку відзначили відносно слабкі інфляційні дані, що є сигналом для ринків – не варто очікувати на підвищення ставки найближчим часом. А з іншого боку, в ФРС відзначили сильні економічні дані, що поступали останнім часом, в тому числі відзначили непогану форму ринку праці США. Це в свою чергу стало сигналом для ринків, що особливих приводів для зниження ставки в найближчому майбутньому немає.

Отже, з точки зору монетарної політики все без змін – пауза продовжується.

Що стосується поточної ситуації в доларі, то сьогодні-завтра стане остаточно ясно, був пробій 97,50 дійсним чи хибним. В цьому плані саме дані по ринку праці США мають виступити арбітром.

Дані по НФП: наші очікування

Нагадуємо, що у зв’язку з паузою з боку ФРС дані по середній погодинній зарплаті будуть відігравати не таке велике значення, як раніше. Отже вся увага буде прикута саме до цифр по NFP.

Очікування ринків цілком відповідають середньому значенню за показником НФП протягом останніх 2 років. Тобто, очевидно, що цифра вийде іншою. Питання одне – більшою чи меншою. Цього разу ми схильні очікувати перевищення прогнозів. Мотивація наступна. Дані по ВВП США за перший квартал вийшли значно кращими за прогнози, що є свідченням того, що економіка країни перебуває в непоганій формі. Непрямо на користь цього свідчать дані по зайнятості від ADP, опубліковані в середу. Зокрема показник зайнятість від ADP склав +275К нових робочих місць (прогноз був +180К). Звичайно пряму паралель між цими показниками проводити не варто, але як певний індикатор розглядати їх цілком можливо.

Що робити з доларом?

Ми очікуємо перевищення прогнозних даних по НФП. Цифра в +250К здається нам цілком ймовірною. Тож долар скоріш за все знайде підтримку від блоку статистичних даних по ринку праці США. В свою чергу це стане сигналом для його покупок. Таким чином, наша позиція наступна.

Якщо дані виходять у відповідності з нашими очікуваннями – покупаємо долар в першу чергу проти британського фунта, а також проти японської ієни та швейцарського франка.

Втім, якщо дані вийдуть гірші за прогнози (нижче 180К) – ми рекомендуємо зайняти короткі позиції по долару. В першу чергу робити це можна проти євро.

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …