Home / Аналітика світових ринків / Готуємось до рішення ФРС та заробляємо

Готуємось до рішення ФРС та заробляємо

Готуємось до рішення та ФРС

Поточний фундаментальний фон напередодні рішення ФРС

Індекс Долара продовжує перебувати біля багаторічних максимумів. Востаннє так високо він був ще навесні 2017 року. Причин його дорожнечі вистачає. Це і ультрам’які монетарні політики провідних Центробанків (ЄЦБ, Банк Японії, Банк Швейцарії тощо), і торгові війни Трампа, що спровокували девальвацію багатьох світових валют в першу чергу проти долара, що спричинило його зростання на валютному ринку, це і використання долара в якості активу-сховища, і відносно непоганий стан економіки США.

Втім баланс сил поступово змінюється не на користь долара США. Маються на увазі заяви Трампа щодо доцільності девальвації долара з метою отримання конкурентних переваг, а також доволі слабкі макроекономічні дані по США, що виходили останнім часом. Поки що дані не виглядають безнадійними, але тенденції намітились дуже чіткі і вони вказуються на користь гальмування економіки Штатів.

Останньою краплею, що може переповнити чашу терпіння валютного ринку стане чергове зниження ставки ФРС США, що просигналізує про остаточну зміну вектору монетарної політики в країні.

Підсумки засідання FOMC: наші очікування

Почнемо з очікувань ринків. За даними Чиказької товарної біржі 66% трейдерів вважають, що в середу ставку знизять на 0,25% (див рис нижче).

Підсумки засідання FOMC

Що характерно, ще пару тижнів тому 100% трейдерів вважали, що ставку знизять мінімум на 0,25%. Тобто буквально перед засіданням FOMC впевненість ринків різко зменшилась.

І це при тому, що на минулому тижні Трамп закликав ФРС опустити ставку взагалі до 0%, а дані по НФП вийшли значно гірші за прогнози.

Наша позиція – ставку знизять на 0,25%. Мотивація – зниження ставки – це свого роду тренд в сучасній монетарній політиці. Минулого тижня це робили ЄЦБ та Банк Туреччини, а до цього робили інші Центробанки.

Світова економіка демонструє все більше ознак майбутньої рецесії. Згадаємо хоча б учорашні дані по промисловому виробництву в Китаї за підсумками серпня: показник вийшов на мінімальній з 2002 року (!) відмітці.

Торгові війни продовжуються, а останній інцидент в Саудівській Аравії лише погіршує і без того важке геополітичне положення в світі.

На такому тлі рішення залишити ставку без змін з боку ФРС виглядатиме досить дивно і, навіть, безвідповідально.

Що робити з доларом?

Оскільки ми очікуємо на зниження ставки, наша позиція максимально чітка – продаємо долар по всьому спектру валютного ринку. В першу чергу проти японської ієни та британського фунта. Втім треба бути готовими до тимчасової аномальної поведінки долара. Реакція євро на останнє рішення ЄЦБ з пом’якшення монетарної політики в Єврозоні в цьому плані є дуже показовою (див рис нижче).

Реакція євро

Але не забуваємо, що FOMC можуть залишити ставку без змін. В такому випадку ймовірне зростання долара. Тож треба бути пильними та моніторити рішення та коментарі ФРС.

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …