Home / Аналітичні огляди гривні / Гривня дарує позитив

Гривня дарує позитив

Гривня стабільна. Це важко не визнати навіть тим, хто ще нещодавно пророкував валютний апокаліпсис. Більш того, вона, я ми й казали раніше, повернулась до передноворічних рівні. І поки що приводу для різких стрибків немає. 

Головною причиною зміцнення гривні є більш жорстка монетарна політика НБУ. Крім того, фундаментальні макроекономічні показники останнім часом також не розчаровують. Також досить оптимістично дивляться на майбутнє української економіки міжнародні інституції.

До речі, зміцнення гривні вже додало позитиву в економіку. Наприклад, дозволило стримати зростання інфляції. У лютому 2018 року споживча інфляція трохи сповільнилась у річному вимірі – до 14,0% з 14.1% у січні. По відношенню до минулого місяця індекс споживчих цін зріс на 0.9%.

Хоча в цілому динаміка споживчої інфляції каже про збереження значного інфляційного тиску, зміцнення гривні протидіяло його посиленню.

В 2017 році економіка України прискорила зростання до 2,5% з 2,4% в 2016 році. Зростання відбувається швидше, ніж очікувалося, за рахунок більш суттєвої активізації внутрішнього споживання й високої інвестиційної активності. В НБУ також зазначають, що на позитивну динаміку вплинув і зовнішній ринок.

В той же час, міжнародне рейтингове агентство Fitch очікує, що в 2018-2019 роках зростання ВВП України становитиме  3,2-3,7%.

В Fitch вважають, що уряд країни знаходиться під тиском через непросту програму реформ, проведення яких є умовою надання допомоги від МВФ. А ключовими питаннями співробітництва з МВФ в цьому році є прийняття закону про Антикорупційний суд, перевищення дефіциту держбюджеті і особливо – питання тарифів.

На фоні зміцнення гривня НБУ пом’якшив неактуальних тимчасових адміністративних обмежень для банків та бізнесу, оскільки це не становитиме ризиків дестабілізації ринку, а ситуація на валютному ринку є сприятливою. Банки вже позитивно оцінили ці зміни.

Крім того, Верховна Рада України зареєструвала поданий Петром Порошенком законопроект про валюту. Закон відміняє валютний надзор для операцій до 140 тис. грн, які складають біля 40% транзакцій малого-середнього бизнесу.

Отже, як кажуть в соціальних мережах, позитива вам у стрічку. Що стосується гривні, то вона найближчим часом нікуди не збирається. Національна валюта буде досить комфортно себе відчувати в діапазоні 25.90-26.50. 

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …