Home / Аналітичні огляди гривні / Гривня і газова тема

Гривня і газова тема

Зовнішнє оточення гривні

У минулих наших оглядах ми неодноразово відмічали, що побудова піраміди ОВДП – це основна причина укріплення гривні в 2019 році. При цьому варто відзначити, що останнім часом події на зовнішніх фронтах також були на боці гривні.

Успішне закінчення першої фази процесу торгових перемовин між США та Китаєм значно знизило рівень напруги на світових фінансових ринках: Індекс Страху наразі перебуває на мінімальних за останні 10 років позначках (див рис нижче). Це сприяло зростанню апетиту інвесторів до ризикових активів.

Газова тема

Ще одним дуже важливим фундаментальним позитивом для гривні на тижні, що минув стала газова тема.

Топова новина: «Газпром» погодився виплатити Україні борг в $3 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу. При чому за попередньою інформацією борг буде сплачено грошима. Тобто потенційно можна очікувати зростання пропозиції долару на валютному ринку України, що може виступити основою для додаткового укріплення гривні. Транзит російського газу на найближчі 5 років має бути забезпечений, що означає сотні мільйонів доларів додаткових доходів.

Продовжуючи газову тему, відзначимо, що загальна кон’юнктура на світовому газовому ринку також на боці України. Протягом останнього місяця ціни на газ в світі впали майже на 30% (!) відсотків (див рис нижче). Для України і гривні це безперечно позитивний сигнал.

Гривня: наші очікування

Укріплення гривні в 2019 році викликане цілим рядом факторів, що збіглися у часі. Втім за великим рахунком своєю міццю гривня зобов’язана лише одному з них – піраміді ОВДП. Проблема боргів полягає в тому, що рано чи пізно за ними доведеться сплачувати. Тому ми продовжуємо вважати поточне укріплення гривні ненормальним та необґрунтованим економічно.

В найближчому майбутньому ми очікуємо на стабілізацію гривні та формування нею певного діапазону коливань.

З позиції технічного аналізу історичних даних найбільш ймовірними кандидатами на цю роль є діапазони 22,50 – 24,00 або 21,00-22,50.

Поточний тиждень є досить вдалим для цього, оскільки світові фінансові ринки уходять на різдвяні канікули.

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …