Home / Аналітичні огляди гривні / Гривня: ідеальний шторм або ходячий мрець

Гривня: ідеальний шторм або ходячий мрець

Сьогодні ми говоримо чому гривня на минулому тижні втрималася і яка доля гривні в перші дні весни і до чого тут коронавірус.

Гривня. Графік від ФорексПриват

Глобальна епідемія та глобальні наслідки

Тиждень, що минув, розпочинався з того, що коронавірус розповсюджувався в Південній Кореї, Японії, Італії та Ірані. А закінчився він радикальним розширенням списку. Тепер в ньому США, Франція, Німеччина, Іспанія, Великобританія, Сінгапур, Малайзія, Кувейт, Бахрейн і десятки інших країн. Загальна кількість хворих у світі за тиждень зросла в рази. Станом на сьогоднішній день вона вже перевищила 7000.

Читайте текож:
Як отримати подурунок 10$

Відтепер немає сумнівів в тому, що на світову економіку попереду чекають дуже важкі часи. Інвесторам стало дійсно страшно. Індекс Страху за тиждень зріс майже у 3 рази (див рис нижче).

Індекс Страху за тиждень зріс майже у 3 рази

Фондові індекси США за тиждень втратили до 15%. Тобто розпочалась натуральна втеча з ризикових активів. При цьому ціни на товарних ринках стрімко падають. Одна лише нафта за тиждень, що минув, втратила в ціні майже 20%.

Чому не падає гривня і що стане останньою краплею?

Таким чином очевидно, що серед перших постраждалих, звичайно, будуть країни з сировинними економіками, оскільки саме попит на сировину впаде першим. Структура експорту України, на жаль, така, що проблем не оминути. Їх можна намагатись не помічати (як не помічають чергового падіння промислового виробництва: в січні 2020 року впало на 5,1% по відношенню до аналогічного періоду минулого року, таким чином це вже восьмий поспіль місяць падіння), але від цього проблеми не зникають, а лише накопичуються.

Читайте також:
Щотижневі огляди по гривні

Російський рубль за час епідемії втратив 10%, Південнокорейський вон знизився на 5%, а гривня стоїть на місці. Чому не падає гривня?

На нашу думку, відповідь дуже проста – інвесторам поки що не до гривні (дуже вже вона не значна на глобальній фінансовій мапі). Втім різке падіння попиту на ризикові активи неминуче призведе до падіння попиту на ОВПД з боку іноземних інвесторів. І гривня таким чином залишиться один на один з усіма тими проблемами, що вже накопичились.

Що стане тригером для старту розпродажів гривні? Поки що в списку країн, де зафіксовані випадки захворювання на коронавірус немає України, але там вже є Росія, Білорусь і Румунія – наші найближчі географічні сусіди. Як це не прикро, але цей тиждень може додати в цей список Україну. Скоріш за все це і стане тією останньою краплею, що переповнить чашу витривалості гривні.

Наші очікування по гривні від першого тижня весни

Якщо не від поточного тижня, то від березня точно, ми очікуємо на значне зниження гривні. За великим рахунком, вона приречена. Навіть якщо епідемія не торкнеться України прямо, вона зробить це непрямо через різке падіння цін та попиту на світових ринках. Економіка України без девальвації гривні цього удару не витримає.

Тому ми вважаємо, що поточні умови – це ідеальний шторм для гривні, а сама гривня – це «ходячий мрець».

Таким чином, ми очікуємо падіння курсу гривні в найближчому майбутньому. Тож покупка долара просто зараз може бути єдиним шансом врятуватись від неминучої девальвації гривні. Яким буде курс: 25, 27 чи вище сказати зараз важко, але сумнівів в зниженні гривні в найближчій перспективі у нас немає.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook та отримуйте свіжі новини по гривні

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …