Home / Аналітичні огляди гривні / Гривня не може визначитись з напрямом руху

Гривня не може визначитись з напрямом руху

Гапрями руху гривні

Аналіз минулої оцінки та подій тижня, що минув

Традиційно почнемо огляд з аналізу прогнозу на тиждень, що минув. Базовий сценарій (План А) були коливання пари USDUAH в діапазоні 24,10-25,00. По факту так воно і вийшло. За великим рахунком гривня замерла на місці, оскільки так не змогла визначитись з напрямом руху. Про фактори, що сприяли цьому поговоримо нижче.

Головною новиною на світових фінансових ринках продовжувала залишатись епідемія корона вірусу, який отримав офіційну назву COVID-19. Масштаби епідемії продовжували зростати кількісно. Втім, Китай вирішив, що більше економіка простоювати не може і почав відновлювати активність.

Ця новина з оптимізмом була сприйнята інвесторами, принаймні якщо судити по динаміці ризикових активів, особливо вартості акцій на фоновому ринку США. Для гривні це позитивний сигнал.

З іншого боку побоювання щодо економічних наслідків епідемії як для Китаю так і для світу в цілому призвели до падіння цін на основні товарні позиції, а також стимулювали зростання попиту на золото як на актив-сховище. Така поведінка для гривні є безумовно негативним сигналом.

Отже інвестори в світі розділились на дві полярні категорії. Сказати, щоб якась з категорій тотальне домінувала не можна. Тому гривня і «зависла» в середині діапазону 24,10-25,00.

Внутрішня арена

На внутрішній арени глобального позитиву не спостерігалось. На політичному фоні було досить неспокійно (відставка Богдана, Омангейт тощо), в економічному плані для гривні було радше негативні, ніж позитивні новини. Зокрема темпи зростання ВВП в останньому кварталі 2019 року відверто розчаровували: за оперативною оцінкою, реальний ВВП у четвертому кварталі 2019 року порівняно з третім кварталом того ж року зріс на 0,1%, проти четвертого кварталу 2018 року – на 1,5%. При тому, що у третьому кварталі темпи зростання ВВП складали 4,1%. На тлі даних про вже системне скорочення промислового виробництва в країні, така інформація виглядає виключно загрозливою.

Доходність по ОВДП все впевненіше почуває себе нижче 10%, що робить гривню все менш привабливою в очах інвесторів (див рис нижче).

Дані по річним темпам зростання промислового виробництва наводять на сумні думки щодо економічного майбутнього Україні.

Наші очікування від поточного тижня

Від поточного тижня ми не чекаємо якихось проривів. Епідемія не зникне за тиждень, ясності з економічними наслідками теж не буде. Тобто невизначеність буде домінувати, а ризики будуть превалювати над потенційними позитивними сюрпризами. Втім епідемія, схоже, все ж таки іде на спад. Тож розпродажів гривні ми не очікуємо. Але ймовірність негативних сюрпризів існує. Наприклад, поява новин про перші випадки захворювання на COVID-19 в Україні. Це безумовно, призведе, до тиску на гривню. Тож ми не бачимо приводів і для її укріплення на цьому тижні.

Таким чином базовий сценарій залишаємо без змін – це коливання пари USDUAH в діапазоні 24,10-25,00 (План А). Планом Б на цьому тижні є закріплення пари вище 25 і коливання в діапазоні 25,00-26,00.

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …