Home / Аналітичні огляди гривні / Гривня: паніка вщухла, але розслаблятись не варто

Гривня: паніка вщухла, але розслаблятись не варто

Гривня-ФорексПриват

Ринки трохи заспокоїлись і штурм 25 поки що відмінено

Минулий тиждень можна записати в актив гривні. І справа навіть не в її укріпленні (дуже незначному), а в тому, що вдалося загасити панічну хвилю, що цілком могла перерости в повноцінний хаос та значно знецінити гривню.

Цьому сприяли як внутрішні, так і зовнішні фактори.

Всередині України влада відвертала увагу від ключових проблемних питань прес-марафоном Зеленського, паузою в своїх діях на Донбасі та оптимістичними прогнозами та звітами НБУ. Зокрема Центробанк відзвітував, що чиста купівля валюти НБУ на міжбанківському валютному ринку в січні-вересні 2019 року становила понад 3,9 млрд дол. США. Тобто пропозиція долара в 2019 році стабільно перевищувала попит на нього.

Традиційно до формування позитиву для гривні долучились аграрії. За попередніми оцінками, в цьому році зафіксована найвища врожайність пшениці і ячменю в Україні з початку 2000-х.

На зовнішніх фронтах новини з переговорного процесу між США та Китаєм трохи заспокоїли інвесторів та дали їм надію на те, що торгові війни можуть припинитися вже відносно скоро. Це добра новина для глобальної економіки, але найбільше вигоди отримають країни, що розвиваються, оскільки вони за великим рахунком першими приймають на себе удар від світових проблем, тож є максимально вразливими, в тому числі і в питанні цінності їх національних валют. Прорив в процесі Брекзиту, що намітився під кінець минулого тижня також сприяв формуванню загального позитивного фону та заспокоював ринки.

Наші очікування та перспективи гривні

Незважаючи на певну стабілізацію та локальне укріплення гривні, ми продовжуємо залишатись ведмедями по гривні. Після того, як на початку жовтня держава дала зрозуміти, що поступово перекриває потік ОВДП для нерезидентів (МінФін відмовився від продаж 5-річних облігацій, а план по залученню коштів Урядом вже виконано на 85% і при цьому Уряд буде надаватиме перевагу роботі з резидентами, тобто залучати кошти на внутрішньому ринку), стало очевидно, що подальше укріплення гривні виглядає вкрай малоймовірним. Нагадаємо, саме різке зростання попиту на ОВДП з боку нерезидентів сприяло формування надлишку доларів на валютному ринку та штовхало гривню нагору.

Зима вже близько, тож підтримка з боку аграрії з кожним тижнем буде все менш відчутною.

Ціни на світових товарних ринках хоч і трохи підросли під кінець минулого тижня на новинах про прогрес в перемовинах між США та Китаєм, за великим рахунком все ще залишаються на дні (див рис нижче).

Ситуація з Приватбанком продовжує висіти в повітрі та залишатись «дамоклевим мечем». Питання «чи стануть задекларовані реформи фактичними чи перетворяться на імітацію» залишається відкритим. Дії влади щодо Донбасу продовжують підвищувати градус напруги. Все це разом не дає нам жодних підстав очікувати укріплення гривні. Радше навпаки, змушує прогнозувати її зниження.

Гривня

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …