Home / Аналітичні огляди гривні / Гривня під тиском і ризикує знизитись ще: аналізуємо причини

Гривня під тиском і ризикує знизитись ще: аналізуємо причини

Гривня під тиском

Аналіз минулої оцінки та подій тижня, що минув

Почнемо наш сьогоднішній огляд з аналізу минулих оцінок і прогнозів. В якості базового діапазону коливань (плану А) ми розглядали коливання пари USDUAH в діапазоні 24,10-25,00. По факту так воно і сталося, тож схоже ситуацію ми розуміємо вірно, принаймні поки що.

На тижні, що минув, були досить важливі події як-то засідання ФРС та Банку Англії, публікація даних по ВВП США тощо. Втім вся увага на фінансових ринках та світу в цілому була прикута до епідемії коронавірусу. Ситуація продовжувала розвиватись в негативному руслі і за своїми масштабами вже перевищила епідемію SARS 2003 року. Наразі маємо під 15000 хворих осіб та більше 300 смертельних випадків. При чому частина з них не в Китаї, що викликає особливе занепокоєння, оскільки епідемія шириться світом.

Реакція інвесторів та гривні

Як ми і попереджали, у випадку поширення масштабів епідемії інвестори почнуть панікувати (див динаміку Індексу Страху на рис нижче) і виходити з ризикових активів та підвищувати попит на активи-сховища. Оскільки гривня відноситься до ризикових активів, то цілком логічним є її зниження та досягнення парою верхньої межі діапазону 24,10-25,00.

Гривня під тиском

Наші очікування від тижня, що попереду

Поки що епідемію не можуть приборкати: кількість хворих зростає, як і кількість смертельних випадків. За такого розвитку подій інвестори будуть продовжувати виходити з ризикових активів і гривня має всі шанси закріпитись вище 25,00. Це в свою чергу відкриє перед нею новий діапазон коливань 25,00-26,00 (План А). Саме такий варіант розвитку подій ми вважаємо базовим планом для цього тижня. Тим більше, що постійне зниження ставок по ОВДП робить їх все менш привабливими в очах інвесторів, що в свою чергу призводить до зниження попиту на гривню.

Менш імовірним є сценарій позитивних новин, згасання поточної динаміки епідемії. Це сприятиме тому, що гривня залишиться в діапазоні 24,10-25,00 (План В).

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …