Home / Аналітичні огляди гривні / Гривня: підсумки серпня та наші очікування від вересня

Гривня: підсумки серпня та наші очікування від вересня

Гривня: підсумки серпня та наші очікування від вересня

Підсумки серпня та поточний фундаментальний фон

Серпень для гривні видався класичним місяцем літа – незначна волатильність та відсутність направленої динаміки.

Валютна пара USDUAH коливалась у досить вузькому діапазоні. За великим рахунком в серпні гривня займалась формуванням поточної для себе вершини. Ціна біля 25 – це поточний максимум гривні і головне питання вересня – чи зможе гривня сформувати нові максимуми? На це та інші питання ми і спробуємо дати відповідь в даному огляді.

Фундаментальний фон в серпні був досить змішаним. З одного боку дані по ВВП України за другий квартал перевершили всі сподівання і виявились значно вищими за прогнози аналітиків. Додаткового позитиву додавав значний попит на ОВДП з боку нерезидентів, що сприяло зростанню пропозиції доларів на валютному ринку України та підвищенню попиту на гривню.

З іншого боку, загострення торгових війн та зростання сигналів щодо гальмування провідних економік світу призводить до падіння інтересу з боку інвесторів до так званих «emerging markets» через зростання рівня ризику. В результаті Індекс валют «emerging markets» на минулому тижні сягнув свого історичного мінімуму (див рис нижче).

Індекс валют

Та й ціни на світових товарних ринках в серпні впритул наблизились до зони багаторічних мінімумів.

Наші очікування від вересня

Вересень обіцяє бути дуже насиченим місяцем в плані новин для України: нова Верховна Рада та новий Кабінет Міністрів розпочнуть повноцінно працювати, мають бути оголошені стратегічні дії щодо економічної політики України та багато чого іншого. Поточна політична ситуація в Україні – це з одного боку унікальна можливість – ніколи за сучасну історію в Україні не було повного контролю за майже всіма гілками влади з боку однієї політичної сили, що дає можливість реформувати економіку України швидко та ефективно. А з іншого боку, маємо всі підстави для узурпації влади, що майже завжди закінчується погано. Тож визначити реальний баланс вигоди/загрози наразі досить важко.

В світі також буде неспокійно: у вересні Китай та США мають сісти за стіл перемовин, ФРС оголосить своє рішення щодо процентної ставки, Великобританія має нарешті визначитись з тим, як вона буде виходити з ЄС та багато іншого. 

Якщо говорити про наші очікування від вересня для гривні, то ми вважаємо, що подальше укріплення гривні несе в собі більше загроз економіці, аніж позитиву. Падіння цін на світових товарних ринках негативно впливає на доходи українських експортерів,а укріплення гривні лише погіршує і без того непросту для них ситуацію. Зважаючи на загрозу рецесії в світі (темпи зростання ВВП Німеччини в другому кварталі виявились нижче 0%, що впритул наблизило найбільшу економіку Єврозони до стану рецесії), ризик різкого погіршення економічної ситуації в Україні є цілком реальним.

Таким чином в вересні ми очікуємо на зниження курсу гривні.

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …