Home / Аналітичні огляди гривні / Гривня прискорює падіння

Гривня прискорює падіння

Нагадаємо, що на кінець року на Єдиному казначейському рахунку сформувалася досить значна сума, яка перевищила 48 млрд гривень. Тепер за умовами українського законодавства місцева влада має ці гроші витратити, оскільки левова частка цієї суми була ними ж сформована.

Щодо причин послаблення гривні

У зв’язку з цим з’явилась надлишкова гривнєва ліквідність, що, в свою чергу, веде до послаблення національної валюти.

Економічні показники лишаються на боці гривні. Так, за даними міністерства економічного розвитку і торгівлі України, за підсумками 9 місяців 2017 року експорт товарів та послуг склав $38,1 млрд і збільшився на $6 млрд у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

Головним торгівельним партнером України в експорті товарів лишається Європейський Союз – його сукупна частка склала 40,2%. Разом з тим, за січень-вересень 2017 року частка експорту українських товарів на ринки СНД склала 16,1%, зокрема частка Росії склала 9,4%.

Крім того, за даними Державної казначейської служби, у жовтні дефіцит державного бюджету скоротився у порівнянні з вересневими показниками до 13,6 млрд грн (в тому числі за загальним фондом – 12,6 млрд грн) проти 23,5 млрд грн і 22,8 млрд грн відповідно.

У січні-жовтні держбюджет було зведено з профіцитом у розмірі 1,4 млрд грн – за рахунок 27,7 млрд грн профіциту за спеціальним фондом, завдяки надходженням від спецконфіскації у квітні цього року майже у розмірі 30 млрд грн.

Тим не менш, враховуючи викладений на початку огляду фактор, гривня продовжує знижуватись. Поки що очікується розширення діапазону до 27.20. Проходження вище даного рівня викличе прискорення падіння гривні. Але слід пам’ятати, що після Нового року, якщо не станеться нічого неочікуваного, курс повернеться на початкові позиції.

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …