Home / Аналітичні огляди гривні / Гривня в липні: сезонність, вибори та інший фундаментальний позитив

Гривня в липні: сезонність, вибори та інший фундаментальний позитив

Гривня в липні 2019

Гривня: підсумки червня 2019 року та поточні тенденції

Гривня в червні показала, що вона може не лише падати. Розпочавши місяць вище 27, гривня в парі з доларом закінчила місяць біля відмітки 26, а наразі взагалі укріпилась до ключової підтримки 25,40. Відповідно наші прогнози та рекомендації на червень виявились хибними. Не зважаючи на цей факт, а також наявність поточного фундаментального позитиву для гривні, ми залишаємось ведмедями по гривні та продовжуємо рекомендувати її продажі.

З точки зору технічного аналізу пара USDUAH впритул наблизилась до важливої відмітки 25,40, що вже само по собі привід для її покупок.

Що стосується фундаментальної картини, то ми бачимо цілий ряд позитивних для гривні факторів, які, втім навряд чи зможуть призвести до формування повноцінного низхідного тренду в парі.

В червні традиційно спрацював сезонний фактор: гривня в червні місяці користується підвищеним попитом (див рис вище).

Додатковим елементом, що сприяв зростанню пропозиції доларів на валютному ринку стало успішне розміщення єврооблігацій Україною, а також доларових ОВДП загальною сумою майже $2 млрд.

Крім того вибори сприяють підвищеному попиту на гривню, оскільки національна валюта потрібна для фінансування передвиборчих компаній.

Не забуваємо також вже традиційне для останніх років джерело доларової пропозиції на валютному ринку України – заробітчани. Нагадаємо, мова йдеться про умовно «зайві» $10 млрд пропозиції на рік.

В якості додаткового фактору можна віднести очікування, пов’язані з новою владою, а також певний прогрес в перемовинах між США та Китаєм з потенціалом припинення торгових війн в перспективі, що є позитивним сигналом для валют країн, що розвиваються. Крім того різке зростання цін на світових сировинних ринках (маються на увазі зернові культури, які Україна активно експортує) при одночасному ще більш різкому зниженні цін на газ (один із ключових елементів імпорту) стали черговими факторами на користь гривні.

Все це в підсумку і призвело до укріплення гривані.

Але ми б не стали розраховувати на її подальше зростання. Пікові платежі за державним боргом, зміна сезонного фактору з підтримки на тиск, поступове розчарування новою владою та її діями, невизначеність в питанні торгових війн та потенційна їх ескалація, підсумки дострокових парламентських виборів – все це в підсумку може стати надійним базисом для відскоку від 25,40 та подальшого зростання пари USDUAH.

Що робити з гривнею в липні?

Незважаючи на помилковість нашого попереднього прогнозу, ми продовжуємо купляти долар. Ситуація для купівлі майже ідеальна. Тож торговий план наступний: купляємо пару USD біля 25,40. Стопи розміщуємо нижче 25,00. Що стосується профітів – досягнення 27,20 цілком реальне в найближчий період.

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …