Home / Аналітичні огляди гривні / Гривня в січні: аналізуємо найбільш імовірні сценарії

Гривня в січні: аналізуємо найбільш імовірні сценарії

Гривня в січні 2019

Гривня в січні

Після дуже значного укріплення гривні в 2019 році (гривня стала кращою валюто в світі за цим показником) їй варто взяти паузу та сформувати зону консолідації або запустити хвилю корекції.

Судячи з подій першого робочого тижня в 2020 році шанси на формування діапазону коливань більші. Спроба «биків» подолати супротив 24 впевнено завершилась невдачею. При цьому якщо гривня спробує укріпитись, то вже в районі 23,20 на неї чекатиме НБУ з валютними інтервенціями. Тож діапазон 23,20-24,10 виглядає досить комфортним інтервалом для коливань гривні, принаймні доки не з’являться нові драйвери росту або зниження.

Нагадаємо, що різке укріплення гривні дуже болісно вдарило по українських експортерах і як наслідок промисловості країни в цілому (6 місяців поспіль промислове виробництво в Україні знижувалось). Тож навряд чи держава буде зацікавлена в подальшому укріпленні гривні.

Чи залишиться гривня заручником спекулянтів?

Наразі в світі існує підвищений спекулятивний попит на високодохідні активи. На щастя, чи на жаль (кому-як) ОВДП України є однією з кращих альтернатив такого роду. Тож поки не луснула бульбашка фондового ринку в США та світ не накрила хвиля паніки, гривня буде користуватись підвищеним попитом. Уряд в 2019 році чітко дав зрозуміти, що його дуже влаштовує варіант фінансування бюджетного дефіциту та залатування бюджетних дір за рахунок емісії ОВДП.

Отже, поки що є всі шанси на збереження умовного статус-кво.

Сценарії для гривні в січні

Якщо наше припущення буде вірним, то є непогані шанси, що пара USDUAH буде коливатись в діапазоні 23,20-24,10, відповідно можна спробувати торгувати агресивно без явно виражених переваг, продаючи від верхньої межі інтервалу та купуючи біля нижньої.

Зауважимо, події минулого тижня: вбивство іранського генерала Сулеймані (друга за впливовістю фігури в Ірані), подальша атака з боку Ірану на військові бази в США показали, що ситуація може змінитись в будь-який момент. Зростання геополітичної напруги призведе до панічних настроїв серед інвесторів і спекулянтів і перше, що вони будуть робити – позбавлятимуться високо ризикових активів. Гривня, без сумніву, належить до такого класу активів. При такому розвитку подій продавців пари USDUAH навряд чи втримає супротив 24 і гривня матиме всі шанси побачити 25, а може навіть і більші висоти.

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …