Home / Аналітичні огляди гривні / Гривня в травні: аналізуємо позитив і негатив

Гривня в травні: аналізуємо позитив і негатив

Гривня в травні

Підсумки виборів Президента України

ЦВК офіційно оголосив Володимира Зеленського переможцем на виборах Президента України. Такі результати ми трактуємо не на користь гривні, оскільки ризики цього вибору очевидні (можливе припинення реформ та повернення до старої моделі в економіці України, зміна цивілізаційного вектору, припинення співпраці з МВФ та іншими міжнародними інституціями, втрата підтримки з боку Заходу, можливі проблеми з доступом на ринки праці Європи тощо). Що стосується переваг від перемоги З

Підсумки виборів Президента України

еленського, то їх просто не видно, оскільки програми як такої у кандидата не було, а те, що було більше схоже на класичний популізм.

Таким чином ми сприймаємо підсумки виборів Президента України як сигнал для продажів гривні.

Тим не менш, останнім часом гривня укріплюється. Тож доцільно визначитись з причинами укріплення.

Гривня: позитив

Базовий позитив для гривні генерує економіка України, яка перебуває в найкращій формі за останні 5 років. Зокрема, інфляція уповільнюється, ВВП зростає максимальними за останні 7-8 років темпами, а обсяги пропозиції доларів на міжбанківському валютному ринку значно перевищують попит. З початку 2019 року Національний Банк України купив 1 млрд доларів, а продав лише 188,43 млн. В результаті золотовалютні резерви Центробанку продовжили зростати, а курс гривні укріплюється.

Нагадаємо також, що одним із ключових факторів укріплення гривні останнім часом були і залишаються грошові переказі від українців, які працюють за кордоном.

Ще одним позитивним для гривні фактором стало різке падіння цін на газ на світових товарних ринках.

Гривня: негатив

Базовим ризиком для гривні, як ми наголошували вище, є новий Президент України та потенційна політична нестабільність. В результаті аналітики американського банку Morgan Stanley погіршили свій прогноз по зростанню економіки України та відкоригували прогноз по курсу гривні. За їх прогнозами, долар в Україні до кінця 2019 року подорожчає до 30,5 грн, а в 2020 році сягне бар’єру в 31,5 грн за долар.

Ще одним фактором позитивним для економіки України, але негативним для гривні стало зниження на минулому тижні облікової ставки НБУ. Це лише перший крок в циклі зниження ставок Центробанком. Нагадаємо, такі дії Центробанку роблять національну валюту менш привабливою в очах інвесторів, що сприятиме падінню попиту на неї. І, як наслідок, призведе до зниження курсу гривні.

Ну і нарешті ціни на сировину на світових товарних ринках продовжують знижувати, що значно звужує експортний потенціал України та пропозицію доларів на міжбанківському валютному ринку України.

Що робити з гривнею?

На наш погляд, поточні ціни гривні – це просто чудова можливість для продажів дорожче. Тож ми рекомендуємо в травні купувати долар США. Робити це можна від поточних цін 26,30-26,40. 

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …