Home / Аналітичні огляди гривні / Крах нафтового ринку, антирекорди та марні надії

Крах нафтового ринку, антирекорди та марні надії

Старт тижня, що минув, супроводжувався епічним і абсолютно безпрецедентним крахом ринку нафти. Світ остаточно збожеволів, але для гривні це не привід для радощів. Товарні ринки знизились до абсолютних мінімумів за всю історію спостереження, що не віщує гривні нічого доброго ані зараз, ані в перспективі.

Крах нафтового ринку, антирекорди та марні надії

Крах ринку нафти та антирекорди товарного ринку

Про ситуацію на ринку нафти не писав хіба що ледачий, тож ми не будемо розписувати нюанси епічного падіння котирувань травневих ф’ючерсів до відміток -$50 за барель. В решті решт для України це радше позитив, ніж негатив. Але дана подія спровокувала цілий ряд негативних наслідків, починаючи з різкого зростання рівня страху на фінансових ринках, що часом переходив у паніку, до падіння цін на світових товарних ринків до відміток, які не бачили за всю історію спостережень Bloomberg Commodity Index (див рис нижче).

Bloomberg Commodity Index

Що це означає для економіки України та гривні ми пояснювати не будемо, оскільки робили це вже не одноразово.

Ілюзія позитиву та економічна реальність

Повертаючись до внутрішньої ситуації в Україні при бажанні можна знайти приводи для оптимізму, починаючи зі зростання золотовалютних резервів НБУ і відмови Центробанку включати друкарський верстат для вирішення проблем економіки, закінчуючи прогресом щодо ситуації з МВФ (очікується отримання до кінця року 4 млрд дол., а перший транш буде вже в травні і складе суму до 2 млрд дол.). 

Так, новина про надання Україні 1 мільярду 200 мільйонів євро підтримки під час пандемії COVID-19 здається суцільною перемогою, але на тлі економіки, яка перебуває в локдауні все це за великим рахунком лише ілюзія позитиву. Статистика із розвинених країн світу чітко вказує, що втрати економіки будуть надзначні: падіння ВВП України в другому кварталі може сягнути декількох десятків відсотків, а сам вихід із кризи не буде миттєвим. МВФ очікує зменшення ВВП України за підсумками 2020 року на 7,7% (один з найгірших показників по світу в цілому). 

І ще раз зауважимо, факт того, що гривня ще не досягла відмітки 30 гривень за долар, не означає, що вона її не досягне в перспективі. Адже для цього створені всі передумови. Девальвація, на жаль, була і залишається єдиним варіантом вирішення економічних проблем в Україні. І в цілому, на тлі одних з найбільш провальних очікувань за темпами падіння ВВП країни, поточне зниження гривні виглядає аномально малим відносно рівня девальвації національних валют тієї ж Польщі чи Туреччини.

Карантин продовжено, тож продовжуємо продавати гривню

Тим часом епідеміологічна ситуація в Україні продовжує погіршуватись (див рис нижче), а карантин продовжено. Тобто масштаби економічних наслідків локдауну збільшуються.

епідеміологічна ситуація в Україні продовжує погіршуватись

На цьому тлі з урахуванням всього викладеного вище розраховувати на укріплення гривні (як в перспективі, так і в принципі) підстав немає. А ось очікувати на зниження гривні підстав більш ніж достатньо.

Тож наша позиція щодо гривні та її майбутнього залишається незмінною: найближчі місяці гривні не світить нічого позитивного. Будь-яке укріплення гривні (наприклад зниження пари USDUAH в район 27) – це привід для її (гривні) продажів. Цілі по парі USDUAH без змін: 30 гривень за долар – це оптимістичний сценарій. 35 або навіть 40 за долар США – більш реалістичний за поточних негативних умов.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook та отримуйте свіжі новини по гривні


Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …