Открыть счет
05 07 13:55

Статистика по ринку праці США: вибух волатильності неминучий

05 липня 2018 р., Київ

gbpusd

Долар балансує на межі корекції. Причини цього мають як суто технічну природу (неспроможність Індексу Долара закріпитись вище базового супротиву 95), так і фундаментальну природу (маються на увазі торгові війни Трампа і США проти всього світу). Втім, статистика по ринку праці США, що буде опублікована в п’ятницю здатна змінити настрої на ринку і навіть призвести до взяття 95. Хоча можливий і варіант старту повноцінної корекції у випадку слабких даних. Додатковий тиск на учасників валютного ринку та долар буде здійснювати той факт, що саме на 6 липня припадає старт нових тарифів з боку США на товари з Китаю загальною вартістю в $34 млрд. 

Отже вибух волатильності на валютному ринку в п’ятницю виглядає неминучим. Чим можна скористуватись для агресивної торгівлі. Оскільки саме волатильність є основою для заробітку, принаймні дейтрейдерів.

Але повернемось до статистики по ринку праці в США. Традиційно це блок даних, що включає в себе наступні показники:

 

 

 

Попереднє

Прогноз

15:30

USA

Кількість нових робочих місць, створених поза сільським господарством так звані NFP (червень) 

223K

190K

15:30

USA

Середня погодинна зарплата (м/м) (червень)

0.3 %

0.3 %

15:30

USA

Рівень безробіття (червень)

3.8 %

3.8 %

 Ринок праці в США наразі перебуває в чудовій формі. Але коли все дуже добре, слід остерігатись. Візьмемо, наприклад рівень безробіття. Здавалось б показник постійно знижується і становить лише 3,8%. Втім цей рівень вже нижчий за так званий «природній» рівень безробіття. Що це означає? Фактично потенціал зростання економіки і ринку праці (принаймні кількісний) вже майже вичерпано. Додаткових працівників по суті вже брати немає звідки. А це в перспективі досить тривожний сигнал. Оскільки підтримувати зростання показника NFP на рівні 200К +/- щомісяця буде дуже важко. В принципі дані по ринку праці від ADP, опубліковані в четвер підтверджують це: вийшли нижче прогнозі +117К (прогноз +190К).

Таким чином, незважаючи на те, що шанси на непогані дані по NFP в п’ятницю досить великі, враховуючи факт переходу торгових війн в активну фазу, ми бачимо скоріше загрози долару, аніж можливості для нього. Тож рекомендуємо вкрай обережно відноситись до його покупок. Ймовірність корекції досить велика. 

А для шанувальників торгівлі на новинах п’ятниця дає чудовий шанс. Як варіант, зважаючи, що після виходу даних увійти в ринок буде майже неможливо через вибух волатильності, можна скористатись відкладеними ордерами на пробій типу стоп (buy stop та sell stop) для того, щоб зловити хвилю волатильності та заробити на сильному руху цін, який нам вважається неминучим. Неочевидним є лише його напрям.

 


 


Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват