Открыть счет
10 09 10:10

Британський фунт може стати кращою валютою цієї осені!

10 вересня 2018 р., Київ

gbpusd

Про що ми писали раніше?  

Останні два місяці ми були «ведмедями» по британському фунту та рекомендували його продажі в першу чергу проти долара. Втім, останнім часом, на нашу думку, ситуація починає змінюватись. 

Але перш ніж переходити до детального аналізу британського фунта, відзначимо дані по ринку праці США, що були опубліковані в п’ятницю. Нагадаємо, ми прогнозували перевищення прогнозів та називали цифру в 200К+ нових робочих місць в США за підсумками серпня місяця. Виходячи з цього, ми рекомендували покупки долара по всіх фронтах. 

Офіційна статистика: +201К. В результаті долар значно укріпився відносно тих позицій, що були до публікації даних. Тож вітаємо тих клієнтів, хто читає наші аналітичні огляди та корегує свої позиції відповідно до наших рекомендацій. 

Але повернімось до ситуації з фунтом.
 

Брексіт все тисне

Ключовим фактором, що спричиняв низхідний тиск на британський фунт останні два роки був Брекзіт. Здавалося б, всі вже звикли до перемовин між ЄС і Великобританією, що закінчуються переважно нічим. Але є один надважливий момент. Процес перемовин урешті решт має завершитись. І якщо раніше можна було говорити про те, що в резерві є роки, а трохи пізніше місяці, то зараз відлік вже йде на тижні, якщо не на дні. Нагадаємо, в кінці березня 2019 року Британія має покинути ЄС. Тобто економічна угода має бути готова до кінця цієї осені. 

Поточний консенсус з боку британської влади: треба готуватись до виходи без угоди. Не дивно, що фунт перебуває нижче 1,30 і, в цілому, почуває себе дуже посередньо. 

Тобто поточні ціни фунта – це розвиток подій, за якого угоди не буде.

Втім новини, що були на минулому тижні щодо успіху перемовин між Німеччиною і Великобританією, при чому поступки були з боку Німеччини, а також здоровий глузд підказують, що угоду укладено буде. А це означає, що ринок невірно оцінює фунт. Справжня його ціна має бути значно вищою. Наприклад, в парі з доларом мова йдеться про відмітки 1,41-1,43. 
 

Прогноз на осінь

Таким чином, потенційно цієї осені пара GBPUSD може значно вирости. На нашу думку, це чудова нагода спробувати себе в середньостроковому трейдингу. Коли позиція відкривається і утримується не протягом дня чи двох, а буде залишатись актуальною 2-3 місяці.

Звичайно треба постійно моніторити фундаментальний фон на предмет його відповідності проведеному аналізу та його результатам. Наприклад, вже в понеділок на нас чекають дані по ВВП Великобританії, а у четвер Банк Англії оголосить своє рішення по параметрах монетарної політики. Ну і, звичайно, слідкуємо за новинами з фронту Брекзіту.

 

 


 


Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват