Открыть счет
12 09 13:48

Засідання Банку Англії та ЄЦБ: аналізуємо та прогнозуємо

12 вересня 2018 р., Київ

gbpusd

 

День Центробанків: чи варто очікувати на сюрпризи?

Поточний четвер можна сміливо назвати Днем Центробанків, адже свої рішення по параметрах монетарних політик оголосять Банк Англії та ЄЦБ. Переважна більшість аналітиків та експертів не очікує від цих засідань нічого нового. Тобто параметри монетарних політик залишать без змін. Тому особливий інтерес представлятимуть коментарі з боку Центробанків. Саме на них і варто буде звернути увагу в четвер.

Банк Англії та реакція фунта

На нашу думку, є цілий ряд підстав очікувати на позитивні для фунта коментарі. Під позитивними ми в першу чергу маємо коментарі щодо подальшого підвищення ставки (нагадаємо в серпні Банк Англії підвищив ставку на 0,25%). Поки що консенсус такий, що на підвищення очікують не раніше кінця наступного року. Тож будь-який натяк на більш агресивні дії буде грати на користь британської валюти. Що стосується підстав для оптимізму в цьому плані, то мова йде про те, що переговорний процес по Брекзіту схоже зрушився з мертвої точки. Крім того, макроекономічна статистика по Великобританії останнім часом стабільно виходила краще прогнозів. 

Таким чином, ми ставимо на зростання фунта. Втім, для 100% впевненості в цьому рекомендуємо дочекатись взяття ключового рівня супротиву 1,3030. Після цього купівлі вже нічого не має загрожувати.

ЄЦБ і реакція євро

Ситуація з євро здається нам менш очевидною. З одного боку, ЄЦБ може деталізувати свої плани по перспективах зміни курсу монетарної політики. Якщо мова буде йти про більш ранні строки (на сьогодні ринки очікують зміни курсу монетарної політики Єврозони не раніше кінця 2019 року), то євро отримає серйозний висхідний імпульс. З іншого боку, якщо такого роду коментарів не буде, а натомість Центробанк, як очкується багатьма експертами, перегляне власні прогнози по економічному розвитку у бік пониження, євро буде під тиском продавців. Привід для перегляду прогнозів – непередбачувані наслідки від торгових війн Трампа.

Отже, уважно слідкуємо за коментарями з боку ЄЦБ і лише після цього приймаймо рішення щодо напряму угоди.

 

 


 


Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват