Открыть счет
25 09 13:05

ФРС оголошує свій вердикт: що робити з доларом?

25 вересня 2018 р., Київ

gbpusd

 

26 вересня: чи варто очікувати на сюрпризи?

У середу Комітет по операціях на відкритому ринку (FOMC) РФС оголосить своє рішення щодо параметрів монетарної політики в США. Поточний консенсус – ставку буде підвищено на 0,25%. Ймовірність цього оцінюється в 92%. При цьому з ймовірністю 8% ставку підвищать на 0,5%. 

Варіанти розвитку подій

Розглянемо для початку неймовірний варіант – ставку залишать без змін. У цьому випадку розпродаж долару не оминути. Тому, про всяк випадок, варто бути обережними. Далі малоймовірний варіант – ставку підвищать на 0,5%. Це буде надзвичайно сильним сигналом на користь зростання долару. Як бачимо, у випадку форс-мажорного розвитку подій - все просто і очевидно. 

Менш очевидною є ситуація, якщо ставку підвищать на 0,25%. З одного боку – це сигнал на користь купівлі долара, оскільки диференціал процентних ставок в США та інших країнах збільшується на користь долару. Втім, як видно з поточних ймовірностей, цей варіант за великим рахунком вже інкорпоровано в ціні долара. Тому скоріш за все ринки звертатимуть увагу не стільки на факт підвищення ставки, скільки на коментарі з боку ФРС. 

Як реагувати на коментарі ФРС?

Отже, найбільш ймовірним розвиток подій є підвищення ставки на 0,25%. Після цього на нас чекатимуть коментарі ФРС. На руку долару гратимуть заяви щодо подальшого підвищення ставок. А ось будь-яка невпевненість в позиції Центробанку скоріш за все буде вкрай негативно сприйматись ринками і долар може постраждати. 

Що робити з доларом в середу?

Купаємо долар, якщо а) ставку підвищать на 0,5% або б) підвищать на 0,25% і при цьому коментарі з боку ФРС будуть достатньо агресивними.

Продаємо долар, якщо а) ставку не підвищать або б) підвищать на 0,25%, але при цьому коментарі з боку ФРС будуть м’якими і виражатимуть невпевненість у подальших діях з боку регулятора.

 

 
 

 


 


Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват