Открыть счет
29 10 13:57

Чи допоможе Банк Японії ієні?

29 жовтня 2018 р., Київ

gbpusd

 

Засідання Банку Японії та його найбільш імовірні підсумки

В середу рано вранці Банк Японії має оголосити своє рішення щодо параметрів монетарної політики. 100% опитаних Bloomberg експертів вважають, що жодних змін внесено не буде. І взагалі мінімум до 2020 року не варто очікувати на зміни. Тобто ультрам’яка монетарна політика залишиться актуальною.

Дивіться також: Скористайтеся курсом 24,90 для поповнення торгового рахунку в ФорексПриват

Для ієни це звичайно, погана новина, особливо в світлі того, що прем’єр-міністр Сіндзо Абе наступного року збирається підвищити ставку ключового податку (податок з продажів) з 8% до 10%. Що характерно Банк Японії, на думку експертів, не вживатиме жодних заходів, щоб якось нівелювати негативні ефекти для економіки від цього підвищення податкового тиску.

Ще одне очікування аналітиків полягає в тому, що Банк Японії не змінить своїх інфляційних прогнозів, а якщо і змінить, то у бік їх пониження. Тобто жодних підстав для посилення монетарної політики у Центробанку немає.

 

Японська ієна: стратегічні фактори впливу

Оскільки в найближчому майбутньому не варто очікувати на зміни вектору монетарної політики Японії, доля ієни, особливо в парі з доларом виглядає вкрай безрадісно. Диференціал процентних ставок в найближчому майбутньому продовжуватиме зростати на користь долару, що сприятиме середньостроковому зростанню пари USDJPY. Не забуваємо також про те, що США наразі перебувають на стежці торгових війн і все ближче підбираються до Японії. Найбільш імовірною реакцією з боку керівництва Японії стане девальвація національної валюти (за прикладами далеко ходити не варто, див. динаміку китайського юаня, індійської рупії, турецької ліри тощо).

Таким чином, стратегічно все вказує на середньострокове зниження японської ієни, особливо проти долару.

 

Що робити з японською ієною?

Оскільки Банк Японії навряд чи протягне руку допомоги ієні, не варто очікувати на її укріплення. Скоріше навпаки, ринки можуть остаточно визначитись і повернутись до середньострокового висхідного тренду в парі USDJPY. 

Отже, незважаючи на локальну слабкість долару на валютному ринку в останні пару днів, ми рекомендуємо середньострокові покупки пари USDJPY. При чому, починати можна просто зараз, навіть не очікуючи на підсумки засідання Банка Японії. 

 


 


Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват