Открыть счет
01 11 14:05

Чого очікувати від даних по NFP та що робити з доларом?

1 листопада 2018 р., Київ

gbpusd

 

Минулий прогноз і підсумки вересневого конкурсу NFP50

Минулого разу наші прогнози розійшлися з реальністю. Ми недооцінили вплив ураганів Майкл та Флоренс на ринок праці США, наслідком чого стала значно менша кількість нових робочих місць, створених в США у вересні.

Дивіться також: Скористайтеся курсом 24,90 для поповнення торгового рахунку в ФорексПриват

Нагадаємо, фактичний обсяг NFP +134К. Приємно відзначити, що наші клієнти, які брали участь у конкурсі NFP50, виявились більш спритними прогнозистами (див. підсумки попереднього конкурсу).

 

Долар напередодні публікації статистики по ринку праці США

Напередодні публікації даних долар, як і минулого місяця, перебуває у просто чудовій формі. Причини цього ті ж самі: відмінна форма економіки США (останні дані по ВВП США вийшли кращі за прогнози і склали 3,5% - для порівняння зростання Єврозони за аналогічний період склало лише 0,2%), а також агресивна монетарна політика ФРС. Певне занепокоєння у інвесторів викликають розпродаж на фондовому ринку США. Але в останні дні ситуація трохи заспокоїлась. Плюс покупці долару переймаються підсумками проміжних виборів у Конгрес. 

Що стосується падіння долару у четвер, то це радше можливість для його покупок подешевше, аніж привід для занепокоєння.

 

Статистичні дані: попередні та прогнозні цифри

Цієї п’ятниці на нас очікує блок статистичних даних, що включає в себе наступні показники:

 

 

 

Попереднє

Прогноз

14:30

USA

Кількість нових робочих місць, створених поза сільським господарством так звані NFP (вересень) 

134K

190K

14:30

USA

Середня погодинна зарплата (м/м) (вересень)

0.3 %

0.3 %

14:30

USA

Рівень безробіття (вересень)

3.7 %

3.7 %

 

Наші рекомендації та прогнози

 

Зважаючи на приголомшуючі дані від ADP, які були опубліковані у середу (нагадаємо при прогнозі +187К фактичне значення склало +227К, а це максимальний приріст нових робочих місць зафіксованих Інститутом ADP за останні 8 місяців), ми прогнозуємо, що дані по NFP вийдуть кращі за прогнозні. 

Загалом ми очікуємо цифру в районі 250-260К. Привід для такого оптимізму - не лише цифри від ADP та чудова форма економіки США в цілому, а також ринку праці зокрема. Справа також і в тому, що сезон ураганів не лише призводить до різкого погіршення ситуації на ринку праці протягом піку, але і різко покращує ситуацію на ньому після того, як урагани минають. Тобто закінчення сезону ураганів в США призводить до різкого зростання кількості робочих місць в наступному періоді. А цей період в цьому році – саме звітний місяць.

Відповідно, ми розглядаємо публікацію статистики по NFP в п’ятницю як привід для купівлі долару, особливо враховуючи розпродаж долару у четвер. 

Тим же клієнтам, які полюбляють торгувати на новинах, традиційно рекомендуємо скористатись відкладеними ордерами типу buy stop та sell stop, які виставляються за пару хвилин до виходу новин. Вибух волатильності майже неминучий, а тому є непогані шанси для заробітку.

 


 


Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват