Открыть счет
06 11 14:04

Вибори в США і як на них відреагує долар

06 листопада 2018 р., Київ

gbpusd

 

Проміжні вибори в США: що це?

Сьогодні, 6 листопада, у США відбудуються так звані проміжні вибори в Конгрес. Чому проміжні? Тому що парламент буде оновлено лише частково. Нагадаємо Конгрес США – вищий законодавчий орган країни – складається з двох палат: Палата Представників та Сенат. Так ось, на даних виборах буде оновлена вся Палата Представників (всі 435 конгресменів), а також третина Сенату (35 зі 100 сенаторів).

Підсумки виборів стануть відомі не раніше ранку середи, коли закриються останні виборчі ділянки.

Проміжні вибори в США: чому до них такий підвищений інтерес?

Поточні вибори дуже важливі з цілого ряду причин. По-перше вони можуть ліквідувати домінування республіканців в Конгресі (наразі обидві Палати Конгресу контролюються республіканцями: 253 з 435 місць в Палаті Представників належить республіканцям, в Сенаті ситуація менш переконлива, але теж на користь республіканців – 51 місце зі 100). По-друге багатьма ці вибори сприймаються як свого роду референдум щодо Трампа та його Президентства. Відповідно, провал республіканців означатиме свого роду вотум недовіри Трампу. 

Нагадаємо, що саме наявність контролю з боку республіканців над Конгресом давала можливість Трампу впроваджувати економічні реформи, вести торгові війни тощо. Якщо контроль отримають демократи, то активна діяльність Трампа може бути паралізована. Не забуваємо також, що у демократів серйозні претензії до Трампа, починаючи від його президентської кампанії, закінчуючи ухилянням Трампа від сплати податків. У гіршому випадку мова навіть може йти про ініціацію процедури імпічменту.

Проміжні вибори в США: як на них відреагує долар?

Якщо республіканці втримають контроль над Конгресом, це буде дуже сильним фундаментальним позитивом для долара, оскільки означатиме, що у Трампа буде можливість впровадити наступний раунд податкової реформи та впроваджувати інші економічні реформи. В такому випадку ми б радили купувати долар на валютному ринку.

Якщо республіканці програють вибори і втратять контроль над Конгресом (обома Палатами), долар буде перебувати під значним тиском. Не факт, що це призведе до формування низхідного тренду по долару, але певний час долар будуть розпродавати.

Що стосується найбільш реалістичного варіанту, то на сьогодні він виглядає наступним чином: демократи отримають більшість в Палаті Представників, але Сенат буде контролюватись республіканцями. В такому випадку можлива короткочасна негативна реакція долара, яка потім може змінитись на його зростання. За великим рахунком саме цей варіант розвитку подій інкорпоровано в поточних цінах долару.

 
 

 


 


Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват