Открыть счет
08 11 13:35

Чи допоможе ФРС долару сьогодні?

08 листопада 2018 р., Київ

gbpusd

 

Проміжні вибори в США: коротко про підсумки і реакцію долара?

В нашому попередньому огляді ми акцентували увагу читачів на важливий фундаментальний фактор – проміжні вибори в Конгрес США. Підсумки їх виявились у повній відповідності до базового сценарію, що розглядався більшістю експертів: перемога демократів в Палаті Представників та утримання більшості республіканцями у Сенаті. 

Оскільки даний варіант за великим рахунком був вже інкорпорований в ціні долару, вибухів волатильності ми не побачили, і в цілому ринки трохи заспокоїлись. Втім вже сьогодні вони можуть отримати додатковий стимул для руху. Мова йдеться про оголошення підсумків чергового засідання FOMC (Комітету по операціях на відкритому ринку ФРС).

Підсумки FOMC: аналізуємо ймовірності?

Цього разу підсумки засідання FOMC оголосять не в середу, як це зазвичай буває, а сьогодні в четвер, що пов’язано з проміжними виборами в США. Які поточні очікування ринків з приводу рішення? Ймовірність того, що ставку залишать без змін складає майже 93% (див. рис. нижче). Тобто параметри монетарної політики залишать без змін. Нагадаємо, що ринки очікують на підвищення ставки на останньому в 2018 році засіданні FOMC в грудні. Наразі ймовірність такого розвитку подій оцінюють в 80%.

gbpusd

 

Таким чином, сьогодні вся увага буде прикута до коментарів з боку ФРС.

Коментарі ФРС та реакція долара

Зважаючи на той факт, що економіка США перебуває в чудовій формі (нагадаємо зайвий раз, що за попередніми даними ВВП США в останньому кварталі зріс на 3,5%, для порівняння ВВП Єврозони за аналогічний період додав лише 0,2%), а інфляція все ще трохи вище таргетів ФРС, ми бачимо всі підстави для продовження агресивної риторики з боку Центробанку. В свою чергу це може виступити основою для зростання долару на валютному ринку. Адже саме підвищення ставки з боку ФРС (ставку протягом останнього часу піднімали вже 8 разів) забезпечувало підтримку долару.

Отже, уважно читаємо коментарі ФРС і якщо знаходимо підтвердження підвищенню ставки в грудні та незмінності курсу монетарної політики, купуємо долар. Якщо ж ФРС почне забагато говорити про ризики та невпевненість, то з покупками долару варто бути обережніше.

 

 
 

 


 


Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват