Открыть счет
14 11 14:25

В фунтових парах дуже гаряче: як не обпектися і заробити?

14 листопада 2018 р., Київ

gbpusd

 

Підвищена волатильність в фунтових парах: аналізуємо причини

На цьому тижні в фунтових парах дуже гаряче. 100-150 пунктів вниз, а потім стільки ж в протилежному напрямку і все це протягом лічених годин. Таке відбувається вже не перший день. Базова причина різкого зростання волатильності очевидна – перемовини по Брекзіту, що досягли термінальної стадії. Нагадаємо, 29 березня 2019 року Великобританія має вийти з ЄС, тож для проходження всіх бюрократичних процедур угода між ЄС і Великобританією має бути укладена в листопаді.

Крім того, на цьому тижні досить багато статичних даних з Великобританії.

Тож саме ці моменти є темою сьогоднішнього огляду. Розпочнемо з останніх нових по Брекзіту.

Чернетку договору узгоджено!

Вчора ЄС та Великобританія узгодили чернетку договору. В результаті фунт різко додав у ціні. Втім потім оптимізм дещо згас. Справа в тому, що чернетка – це ще не остаточний варіант угоди і тим більше не сама угода. На шляху останнього підпису ще стоять Кабінет Міністрів Великобританії, а потім – Парламент. Тож говорити про хепі-енд ще зарано. Однак, прогрес відчутний. А головне поточні події повністю підтверджують нашу базову торгову ідею, що була озвучена нами ще 10 вересня 2018 року. Ідея полягає в тому, що поточна ціна фунта є занизькою і пов’язана з тим, що ринки невірно оцінюють імовірність виходу Великобританії з ЄС за наявності угоди. Консенсус на той момент часу полягав в тому, що угоди не буде. Відповідно фунт накопичив значний висхідний потенціал за умови, якщо угоду буде підписано. Нами були названі цілі зростання пари GBPUSD: 1,41-1,43.

Статистичні дані по Великобританії

У вівторок був опублікований блок даних по ринку праці Великобританії. Приріст заробітної плати став максимальним з 2008 року. Це дуже сильний бичачий сигнал для фунта, оскільки підвищує шанси на більш агресивні дії з боку Банку Англії (нагадаємо, що зростання зарплати активізує інфляційний тиск та примушує Центробанк піднімати ставку, щоб тримати інфляцію у заданому таргеті). 

У середу були оприлюднені дані по споживній інфляції за жовтень. Дані вийшли трохи гірші за прогнозні. Таким чином, можна сказати, що на поточний момент часу - умовна нічия. Крім того, у четвер будуть опубліковані цифри по роздрібних продажах Великобританії.

Що робити з фунтом цього тижня?

Оскільки макроекономічна статистика не змогла схилити шальки терезів на той чи інший бік, основну уваги ми зосереджуємо на новинах з фронтів Брекзіту. В цьому плані підписання чернетки майбутньої угоди, на нашу думку, є дуже сильним сигналом на користь купівлі фунта. Цей сигнал підтверджується тим фактом, що все більше і більше серйозних гравців валютного ринку змінюють своє ставлення щодо фунта і починають його купувати. Наприклад, інвестиційний фонд Merian Global Investors (розпоряджається активами на $45 млрд) зайняв довгу позицію по фунту та очікує його зростання в районі 1,50. І це не поодинокий випадок, а лише один із прикладів.

Таким чином, наша позиція не тільки не змінилась, а навпаки, отримала вагоме підтвердження. Тож шукаємо точки для купівлі фунта. При чому торгова тактика може бути наступна: частина довгих позицій відкривається на середній строк (від декількох тижнів до декількох місяців), а частина використовується для експлуатації волатильності. Тобто купуємо на спусках с фіксацією прибутків, коли позиція генеруватиме 100-150 пунктів в плюсі. 

 

 
 

 


 


Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват