Открыть счет
26 11 14:00

Азовська криза та гривня

26 листопада 2018 р., Київ

 

Розвороті графічні паттерни та їх відпрацювання 

В минулому огляді ми відмічали, що на денному графіку пари USDUAH сформувався графічний паттерн «потрійна вершина» (див рис вище). Це класична розворотна фігура (іншими типовими фігурами цього класу є «голова-плечі», «подвійна вершина» тощо).Нагадаємо, що графічні пат терни розподіляються на дві великі групи: розворотні фігури та фігури продовження тенденції. Розворотні фігури сигналізують про злам поточної тенденції та перехід до тенденції протилежної.

У випадку графіку пари USDUAH мова йдеться про злам висхідного тренду, що розпочав своє формування ще в липні 2018 року. Три спроби закріпитись вище супротиву 28,30 виявились невдалими, а от підтримка 27,90 третьої спроби штурму продавців не витримала, що і призвело до остаточного формування паттерну «потрійна вершина». Дана фігура є досить рідкою, а тому її сигнали вважаються такими, що володіють підвищеною якістю. Тож маємо технічний сигнал на продаж пари USDUAH з цілями в районі 26,50.

Поточна фундаментальна картина 

З точки зору макроекономічного фундаментального фону для гривні не відбувалось нічого вкрай негативного. Ціни на світових товарних ринках коливались у відносно вузькому діапазоні (див рис нижче)

 

Статистика по ключових макроекономічних показниках України останнім часом була переважно позитивною, та і падіння світових цін на нафту (втратила майже 25% протягом останнього часу) для залежної від нафти і газу економіки України можна сприймати як позитив, принаймні для її торгового балансу. Тобто тиск на гривню з боку імпортерів даної сировини в перспективі має трохи зменшитись.Державний бюджет України на 2019 рік хоч і не одразу, але прийняли (до речі курс на кінець 2019 року закладено 29,40), що є позитивним сигналом адже після Підписання Президентом МВФ може надати $2 млрд в рамках нової програми співробітництва.Ну і не забуваємо про базовий фактор, що має забезпечити стабільність гривні – президентські вибори та небажання влади зайвий раз турбувати і без того знервоване населення.

Азовська криза

Мабуть єдине занепокоєння викликає у нас різке загострення конфлікту між Україною та Росією. Події в Азовському морі та Керченській затоці (збройний напад армії Росії на ВМС України) та введення військового стану з боку РНБО звичайно налякали учасників валютного ринку і можуть дуже негативно вплинути на гривню. Але зараз події тільки-но починають розвиватись, тож робити якісь висновки передчасно. Втім ховати гривню ще зарано. Зокрема в київському офісі МФВ заявили, що військовий стан не вплине співробітництво України з фондом.

Перспективи гривні у найближчому майбутньому

Зважаючи на сильний технічний сигнал у вигляді розворотного паттерну «потрійна вершина», з урахуванням поточного фундаментального фону, ми вирішили змінити наш базовий прогноз і вважаємо, що в найближчому майбутньому гривня в парі USDUAH не опуститься нижче відмітки 27,90. При цьому, не зважаючи на формально відкриту дорогу гривні для укріплення, ми все ще не дуже віримо в нього. Найбільш ймовірним варіантом розвитку подій (за умови відсутності форс-мажорів) буде коливання гривні в певному діапазоні, верхньою межею якого буде супротив 27,90. Що стосується нижньої межі, поки що з нею немає ясності.

Що стосується «азовської кризи», то и будемо слідкувати за розвитком подій і за необхідності корегуватимемо наші оцінки. Крім того не забуваємо про чисто технічні моменти – якщо USDUAH зможе закріпитись вище 27,90 це буде сильним сигналом на покупку, який зламає розворотну фігуру. В такому випадку треба буде перевертатись із покупок гривні в її продажі.

 
 
 
 

 


 


Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват