Открыть счет
28 11 17:21

Час починати думати про продажі долару

28 листопада 2018 р., Київ

 

Фундаментальний фон

Формально економіка США продовжує перебувати в чудовій формі. Підтвердженням цього стали дані по ВВП за третій квартал, опубліковані в середу. Це були уточнені дані, які показали, що 3,5% зростання, зафіксоване попередніми даними, залишається актуальним. Такі цифри свідчать на користь долару США. Як і ситуація на ринку праці, який наразі перебуває в найкращій за останні 50 років формі. 

Втім в середовищі аналітиків все частіше звучать скептичні коментарі щодо майбутнього долару. Серед останніх таких прикладів стала заява аналітиків JPMorgan Asset Management, які очікують зниження долару в 2019 році, при цьому вони вважають, що ця така тенденція може тривати роками.

Причини – імпульс, що його забезпечив економіці Трамп своєю податковою реформою скоро має скінчитись. А на новий, схоже, розраховувати не варто. Палата Представників тепер під контролем демократів, які навряд чи дадуть можливість Трампу запустити наступний раунд податкового пом’якшення. 

Ще одним фактором занепокоєння є те, що ФРС вже впритул наблизилась до того рівня ставок, вище якого підніматись становиться небезпечним для економіки. Відповідно ринки готуються до паузи в процесі підвищення ставок. А це грає проти долара, оскільки зростаючий диференціал процентних ставок більше не буде підтримувати зростання американської валюти.

Поточна технічна картина

Починаючи з літа цього року долар коливається в діапазоні 94,00-97,70. Про це свідчать як дані денного графіку Індексу Долару, так і показники індикаторів технічного аналізу. Зокрема частий перетин ліній +/-DM індикатору ADX та не менш часті перекидання індикатору Parabolic SAR. 

Наразі Індекс Долару впритул наблизився верхньої межі середньострокового діапазону, і ми не бачимо факторів, які б сприяли його закріпленню вище супротиву 97,70. Оскільки взяття цієї відмітки за великим рахунком «змушує» долар формувати повноцінний висхідний тренд. Але фундаментальної бази, зважаючи на численні побоювання експертів, для цього недостатньо.

Про перспективи долару на валютному ринку

Отже, виходячи з поточної фундаментальної та технічної картини, ми вважаємо, що подальше зростання долару під питанням. А ось ймовірність старту корекції наразі максимальна. Все це дає нам підстави рекомендувати продажі долару на валютному ринку. Робити це можна у формі покупок пари EURUSD або GBPUSD, а також продажів пар USDJPY та USDCAD. Для контролю відкритих позицій використовуємо значення Індексу Долару. Поки денні закриття за цим інструментом нижчі рівня супротиву 97,70 загрози відкритим позиціям немає. Якщо ж рівень буде взято, необхідно провести додатковий аналіз на предмет причин цього, і закрити існуючі позиції з переворотом у покупки, якщо причини будуть ваговими.

 
 
 
 

 


 


Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват