Открыть счет
06 12 14:35

Завтра NFP: наші очікування та торговий план

6 грудня 2018 р., Київ

 

 

 

Минулий прогноз

Ми відмічали, що очікуємо цифру в районі 250-260К (при прогнозі 190К), а фактичні дані склали +250К. Тобто маємо відмінний постріл. Приємно відзначити, що наші клієнти, які брали участь у конкурсі NFP50, виявились не менш спритними прогнозистами.

 

Статистичні дані: попередні та прогнозні цифри

Цієї п’ятниці на нас очікує блок статистичних даних, що включає в себе наступні показники:

 

Наші прогнози

Економіка США в цілому і ринок праці зокрема знаходяться в чудовій формі. Для підтвердження цього наведемо графік динаміки рівня безробіття та середньої погодинної зарплати (див рис нижче). Бачимо чіткі тренди, відповідно очікувати провальні дані не варто.


 

Отже, на наш погляд, фактичні дані по НФП мають непогані шанси перевершити прогнози аналітиків, хоча дуже значного позитивного сюрпризу як було минулого разу ми не очікуємо. Наші орієнтири – це +220К +/-. Оптимізм цей ми пов’язуємо не лише із загальною ситуацією в економіці США та ринку праці, але і з тим, що американці протягом листопада продовжували повертатись до роботи після сезону ураганів, тобто ринок праці продовжував компенсувати втрати, понесені у вересні. Крім того роздрібний сектор США в листопаді генерував додатковий попит на нові робочі місця напередодні старту святкового періоду шоппінгу, а тому можна очікувати на підтримку і з цього боку.

Що стосується рівня безробіття, то тут ми не очікуємо особливих сюрпризів. Натомість очікуємо на перевищення прогнозів за показником середня погодинна зарплата. Це пов’язано зі зростанням зарплат в Amazon з першого листопада. А Amazon, нагадаємо, це найбільший роботодавець не тільки в США, але і в світі. Тож підвищення зарплатні в компанії може мати все американські наслідки.

 

Наші рекомендації і торговий план

Період зростання долару перейшов в стадію консолідації. На це чітко вказуються технічні індикатори ADX, MACD, RSI. За великим рахунком розвиток подій може бути будь-яким, оскільки індикатори перебувають в нейтральних зонах. Знаходження долару біля верхньої межі середньострокового діапазону вказує на те, що найбільш імовірним розвитком подій є зниження долару, що було б логічним продовженням руху в діапазоні. Втім, на денному графіку Індексу Долара сформувався трикутник, що є фігурою продовження тенденції. Тому якщо долар зможе закріпитись вище 98 (за Індексом Долара) це буде дуже сильним сигналом на покупку. Приводом для цього можуть і стати дані по ринку праці США.

Тому торговий план наступний. Якщо виходять дані зі значним позитивним сюрпризом, долар можна купувати, але не забуваємо, що в районі 97,70 за Індексом Долара покупці можуть зазнати значних складнощів, тож профіти варто ставити в тих місцях. 

Слабкі дані (малоймовірно, на наш погляд, але можливо) скоріш за все спровокують старт розпродажів в доларі, при чому носитимуть вони скоріш за все середньостроковий характер. Тож можна відкривати короткі позиції не на день-два, а на декілька тижнів. 

 Тим же клієнтам, що полюбляють торгувати на новинах, традиційно рекомендуємо скористатись відкладеними ордерами типу buy stop та sell stop, які виставляються за пару хвилин до виходу новин. Вибух волатильності майже неминучий, а тому є непогані шанси для заробітку.

 
 
 
 

 


 


Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват