Открыть счет
20 12 15:14

Про шанси долара на падіння в п’ятницю та про те, як заробити на цьому

20 грудня 2018 р., Київ

 

 

Підсумки засідання FOMC 

В середу було оголошено підсумки останнього в цьому році засідання Комітету по операціях на відкритому ринку ФРС. Вони повністю відповідали нашим очікуванням, що були озвучені нашому в огляді напередодні події (ставку підвищили на 0,25%, а план підвищень на 2019 рік було скореговано з 3 підвищень ставки до 2). І хоча реакція долару спочатку була протилежною тій, на яку очікували ми, втім четвер все розставив по місцях і долар був розпроданий, що цілком укладається в наші прогнози та очікування.

 

Потрійна вершина як привід для продаж долара

Якщо уважно подивитись на денний графік Індексу Долара (див рис вище), можна побачити, що вимальовується класичний розворотний паттерн «потрійна вершина». Це досить сильний сигнал на користь продаж долару, оскільки він передбачає падіння Індексу долару як мінімум до 94 з потенціалом формування повноцінного низхідного тренду.

Попереджувальні сигнали про майбутнє падіння також шлють Parabolic SAR (вчора перекинувся знизу нагору), середні (швидка середня розгорнулась), а також трендовий індикатор ADX (лінія DM- нещодавно перетнула лінію DM+, а ADX починає зростати).

Таким чином з технічної точки зору є підстави для продаж долару.

 

 

Статистичні дані з США та реакція долара

Сьогодні буде опублікований досить значний блок статистичних даних із США, що включає в себе ВВП США за третій квартал, замовлення товарів довгострокового користування, особисті доходи та витрати споживачів. Кожен з цих показників є досить важливим. 

Ключовим, звичайно, є ВВП. Але оскільки це буде фінальне значення (тобто це третя публікація даного показника, двічі переглянута), не варто очікувати на якісь сюрпризи. Тож долар навряд чи знайде підтримку. 

Що стосується інших показників, то прогнозні значення показника замовлення товарів довгострокового користування передбачають значний позитивний сюрприз, тобто ринки вже готові до непоганого значення показника. А дані по особистим доходам і витратам навряд чи продемонструють позитивні сюрпризи відносно прогнозних, оскільки у листопаді ми не спостерігали підстав для цього (зростання середньої зарплати по країні було в рамках прогнозів).

Таким чином ми не очікуємо на значне зростання долару. А якщо воно і відбудеться, то матиме обмежений і характер і буде лише можливістю для продажів долару подорожче. Наша рекомендація по долару без змін – шукаємо точки для його продажів на валютному ринку.

 
 
 
 
 

 


 


Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват