Открыть счет
04 01 09:47

Дані по NFP можуть спровокувати черговий раунд паніки на валютному ринку

04 січня 2019 р., Київ

 

 

 

Поточна ситуація на валютному ринку

Поточну ситуацію на валютному ринку можна охарактеризувати словами жах та паніка. Особливо якщо пригадати вчорашній флеш-креш в ієновських парах. Нагадаємо, що скориставшись вихідним днем в Японії під час азійської сесії на над тонкому ринку була проведена майстерна спекулятивна атака. Для її реалізації були обрані неліквідні пари турецька ліра/ієна та австралійський долар/ієна. За рахунок наднизької ліквідності в обраних об’єктах атаки та ринку в цілому організаторам атаки вдалося спровокувати зростання ієни на 8-10% проти турецької ліри та австралійського долару протягом лічених хвилин.

Втім, як це зазвичай буває у випадку з флеш-крешами, особливо тими, що мають суто спекулятивну природу, ціни відносно швидко повернулись до рівноваги.

Втім ситуація на валютному ринку наразі дуже напружена. Дані з Китаю та оголошення Apple посіяли паніку та неспокій.

Сьогоднішні дані з США можуть стати останньою краплею, що обірве терпець інвесторів і ринки поглинуть у хаос.

 

Статистичні дані: попередні та прогнозні цифри

Сьогодні на нас очікує блок статистичних даних, що включає в себе наступні показники:

 

 

 
 
Попереднє Прогноз

15:30

Кількість нових робочих місць, створених поза сільським господарством так звані NFP (грудень) 155К 177K
15:30 Середня погодинна зарплата (м/м) (грудень) 0.2 % 0.3 %
15:30 Рівень безробіття (грудень) 3.7 % 3.7 %

 

 

Наші прогнози

Все більше експертів доходять думки, що економіка США вичерпала той висхідний імпульс, що її надала податкова реформа Трампа. На новий імпульс розраховувати не доводиться. Оскільки нового раунду податкового пом’якшення США не побачать через те, що республіканці втратили контроль над Конгресом.

НФП за листопад вийшли значно гірші за прогнози і по суті стали першою ластівкою на користь того, що економіка США починає гальмувати.

Хоча і варто відзначити, що вчорашні дані по зайнятості від ADP вийшли просто чудові (+277К пр. прогнозі +178К), що залишає шанс покупцям долара. Тим більше, що грудень з його святами в теорії міг стимулювати короткочасне зростання тимчасового попиту на робочу силу.

 

Наші рекомендації і торговий план

Втім в цілому ми налаштовані негативно проти долару і не очікуємо дуже позитивних новин з ринку праці США. Відповідно ми рекомендуємо продажі долару на валютному ринку. В першу чергу це варто робити проти японської ієни, яка традиційно виступає в ролі активу-сховища на валютному ринку, а в умовах паніки саме купівля активів-сховищ є максимальною безпечною торговою стратегією. Наступний претендент на покупки проти долару США – це долар канадський, оскільки сьогодні буде блок даних по ринку праці Канади. Якщо дані не розчарують, то падіння пари USDCAD може бути дуже різким. 

 

 


 


Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват