Открыть счет
10 01 16:34

GBPUSD: готуємось до 15 січня

10 січня 2019 р., Київ

gbpusd

 

Що там з Брекзитом?

Брекзит – це найбільш болюча та принизлива проблема для Великобританії останніх декількох десятиліть. Тож цілком логічно, що її вирішення не стало легкою прогулянкою.

Формально Брекзит знову виходить на фінішну пряму (перша спроба була саботована Терезою Мей у грудні). 15 січня в Парламенті Великобританії мають проголосувати за існуючий варіант угоди з ЄС щодо виходу Великобританії із Союзу. Поточні очікування ринків такі, що голосування провалять і угоду не буде прийнято. А це автоматично означає «жорсткий» Брекзіт з багатомільярдними втратами для економіки Великобританії.

Вчора парламентарі зажадали від Терези Мей оприлюднення плану Б на випадок провалу голосування. Тобто такий варіант розвитку подій розглядається як цілком реальний. Але є альтернативи. Про них нижче.

 

Перенос строків як реальна альтернатива поточному глухому куту

На початку тижня The Telegraph опублікували статтю, в якій заявили, що ЄС розглядає можливості переносу строків Брекзіту. Про що йдеться мова? Відповідно до статті 50 угоди про ЄС Великобританія має покинути Союз 29 березня 2019 року. Але через те, що сторони все ще не дійшли згоди у ключових питаннях виходу, пропонується перенести крайній термін на більш пізній строк. Так ось, якщо в понеділок це лише були чутки в пресі, то вже сьогодні інформація стала більш офіційною, оскільки її озвучив Канцлер Австрії Себастьян Курц.

Що це означає для Брекзіту та фунта? В першу чергу, що сторони прагнуть компромісу і шанси на м’який Брекзит різко підвищуються. Відповідно, перспективи фунта радикально покращуються у випадку реалізації такого сценарію розвитку подій.

 

Наша позиція та торговий план

Не зважаючи на вкрай песимістичні настрої на ринку щодо підсумків голосування та майбутнього фунта, ми залишаємось оптимістами в питанні Брекзтіу. Ми слідкуємо за ситуацією вже не перший місяць і досить давно озвучуємо позицію, що перемовини будуть надскладними з остаточним вирішенням проблеми в останню хвилину або навіть пізніше.

Тож усе, що відбувалося і відбувається зараз повністю узгоджується з нашим розумінням ситуації. Тобто поки що немає причин для сумнівів в його правильності.

Оскільки на кону дуже великі гроші, сторони рано чи пізно дійдуть розуміння і «жорсткого» Брекзіту не буде.

Оскільки поточні ціни фунта – це дисконтування саме під «жорсткий» Брекзит, ми продовжуємо стверджувати, що фунт дуже недооцінений. А тому рекомендуємо його середньострокові покупки. Наші оцінки висхідного потенціалу не змінились: мінімальна ціль зростання пари GBPUSD – це 1,33. Щодо оптимального для фунта сценарію, то можна говорити про зону 1,41-1,43 (саме на цих відмітках була пара, коли на ринку вірили в «м’який» Брекзит).

Ще раз зауважимо, ми вважаємо поточну ситуацію унікальною Подібні моменти на фінансових ринках виникають вкрай рідко – може, навіть, один раз на декілька років. Ми вважаємо, що покупки фунта зможуть дати можливість з мінімальними ризиками подвоїти чи навіть потроїти власний торговий рахунок за дуже короткий строк. Фунт перебуває на нижній межі свого середньострокового діапазону і його поточні ціни вже врахували негативний варіант розвитку подій. Відповідно в гіршому випадку він просто залишиться на місці. А от будь-який позитивний форс-мажор (а на наш погляд мова йдеться просто про логічний розвиток подій – навіщо було 2 роки вести перемовини з ЄС, укладати угоду, не будучу впевненими у вирішенні внутрішніх проблем) призведе до різкого зростання британської валюти. Тож користуємось помилкою ринків і купуємо фунт сьогодні, бо завтра таких цін вже може і не бути.

 

 Читайте також: проспект по гривні на 2019 рік від ФорексПриват 
 


 


Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват